| Skochor a întrebat:

Vreau să-mi fac un server pvm de metin 2 și nu stiu cum, si cred ca aici gasesc ajutor.Nu vreau link-uri sau videoclipuri sau chestii de genu' : cumpără direct făcut sau mai stiu eu ce.
Lasa-ți-mi o adresă unde pot da de voi în caz ca vreți să mă ajutați.
Multumesc frumos.

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Trebuie mai intai sa ai minimul de system altfel nai sanse sa faci un servar de Metin2.
-Dual Core 1. 7Ghz-2. 0Ghz
-Placa video 512Mb
-2Gb Ram WinXP (3.5Gb Ram Vista, 7, 8, 8.1, 10... ) pe 32bit la 64bit ramul trebuie sa fie dublu.

2 Trebuie sa ai urmatoarele programe altfel nu va merge:
-Navicat
-Filezila
-Portmap
-Servar Files
-Virtualbox
-Client
-Xampp
-Homapage

3 Restu trebuie editat si modificat iar restul mici modificari dupa aceea dupa placa inimi tale.
Aicea poti alege Servar Files, Homapage si Clientul.
PS:Clientul merge impreuna cu servar files (Daca servarul are 127 merge orice client universal daca are peste merge numai cu clientul sau).
http://minilink.ro/kp8j

4 Daca vrei servar facut aranjat poti sa ei de la un hosting (cumperi un host cu tot cu servar) si gata ai rezolvat toate problemele.

5 Mult Succes!