| deniss_2179 a întrebat:

vreau sa va intreb cum fac holdurile din serverul de sa-mp Romania super stunt sa stea pe masina funda la cel mai bun!

4 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

/hold -> Create hold -> hold id

Ca sa nu se miste pui holdurile pe left sau right thi. (Nu mai stiu, Orcum e singura care incepe cu thi.)

http://wiki.sa-mp.com/wiki/Car_Components Cateva id de holduri

| RawkFX a răspuns:

Daca vrei iti fac eu holduri dar trebuie sa imi dai numele si parola contului tau la id de mess razvanpirvan@yahoo.com

| RawkFX a răspuns:

Nu mai fac holduri asa ca nu imi mai dati add la idu de mess.

| XxCataGramaxX a răspuns:

Faci urmatori pasii
1. Intri in masina dorita
2. Scri /hold -> Creaza un hold propriu
3. Alege un loc liber (in caz ca nu ai locuri libere dai click pe unul ocupat si dai pe sterge)
4. Dupa ce ai dat pe un loc liber cauta aici -- http://wiki.sa-mp.com/wiki/Car_Components -- Ce vrei sa iti pui pe masina, incepand de la spoilere, barele alea din fata spate, stanga dreapta, etc si au fiecare cate un ID
5. Introduci id in casuta care iti apare
6. Si o sa iti apara unde sa pui holdul, o sa il pui pe talpa stanga pentru ca acolo nu se misca cand conduci ( in afara de monster, cand dai cu spatele o sa se miste)
7. Dupa ce ai facut hodurile, dupa ce ai terminat tot, scrii /hold si la setari iti apare daca sa apara holdurile doar intr-un vehicul si tu dai pe ala si scrii numele la masina pe care o vrei sa iti apara :). sper ca te-am ajutat :) Bafta la joc, numele meu e SpoonKiller :)