| JhonCenaWwe a întrebat:

Vreau si eu un server de metin2 gata facut daca se poate (as vrea un link de download) Dau Funda+[Owner] in fata numelui pe server mesul meu : respectcaamtupeu@yahoo.com

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Stai un pic ca nu asa se face?
Chiar daca downlondez un server gata facut ce faci cu el?

1 Trebuie sa ai programele necesare pentru a face un server de Metin2:
Navicat
Filezila
Portmap
Virtualbox sau (Virtualpc2007)
Clientul
Server files (Tu ai cerut doar servarul)
Xampp
Homapage

2 Ca sa faci un server de Metin2 trebuie sa ai Memorie RAM 1Gb+ macar fara buguri.
3 Alege tu ce server vrei sa ai, Cauta la Subiecte este al doilea nu la Anunturi.
http://4metin.ro/serverfiles/

4 Ti-am dat link cu ce server vrei sa ai.
5 Restu setarilor care trebuiesc le faci tu.

6 Nu poti sa downlondez doar servarul si atat sau tot ce iti trebuie si gata nu asa se face un server de Metin2.Mai intai se downlondeaza programele necesare pentru a crea un server.
7 Dupa aceea se schimba IP si modificarea lor si setarea servarului.
8 Se face conexiunile Server=Navicat= Portmap=Filezila=Xampp
Fara aceaste conexiuni servarul nu va merge.
9 Un server gata facut il downlondez ca si serverfiles dar restul setarilor le faci tu cum doresti sa fie servarul.
10 Sper ca ai inteles ideea si am vrut sa fiu cat se poate de clar pentru oricine.
Mult Succes Cu servarul de Metin2

Nu uita sa dai Funda celui mai bune raspunsuri astept sa vad ai alte raspunsuri.

| Gabriel_Mario_1987 a răspuns:

Salut ti-as oferi asa ca altfel doar stai pe el si nu iti merge sa intri
1.Navicat
2.Hamachi
3.ServerFiles ( tu ai cerut doar sv)
4. Didefiles (dar a fost sters)
nu mai am ce sa iti zic