| jonny97 a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o problema. Mi-am facut un server de minecraft pentru a juca cu prietenii. Am mai avut si inainte un server si il tineam deschis cu Hamachi. Acum nu stiu ce are dar cand incerc sa il tin cu hamachi doar eu pot intra pe el prietenii mei nu. Daca face altcineva un server cu hamachi eu pot intra pe el fara probleme. Am incercat sa il reinstalez insa degeaba. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| ELEMENT3110 a răspuns:

1.Fal fara Hamachi si vor intra.
2.Scuzama dar, nu trebuie sa platesti ceva ca sa deti un servar de minecraft?

| CosminGabriel123 a răspuns (pentru ELEMENT3110):

Nu nu trebuie sa platesti. si eu am avut server de minecraft!

P.S: Se zice "server" nu "servar"

| CosminGabriel123 a răspuns:

In primul rand, ceilalti preteni ai tai trebuie sa fie in hamachi in acelasi network ca tine! Ei trebuie sa intre pe IP-ul al tau de hamachi!