| xbastanu a întrebat:

Salut tuturor.M-am apucat recent de Dota 2 si as vrea sa învat cat mai multe lucruri despre acest joc cum ar fi toate rolurile eroilor din joc. As vrea sa învat sa joc support, sa învăț sa fac banii rapid pentru iteme, sa învăț sa fac niplurile, etc. Cine joaca acest joc si vrea sa îmi explice cat mai multe lucruri il rog frumos.Sau daca stiti niste site-uri cu tutoriale, ghiduri despre Dota 2, de preferabil in romana, il rog să-mi spună.
Ofer FUNDA celui care ma ajuta.

1 răspuns:
| EneCristian a răspuns:

Doar online pe youtube si de invatat farmingul e usor ei au sistem care tot ce trebuie sa faci e sa farmezi ulterior te familiarizezi scopul tau ar trebui sa ai o saptamana pentru fiecare rol si sa te axezi pe intelegerea campionului si a mecanici si evita sa fi ajutat de altul fiindca desi e mai rapid totusi vei ajunge maxim la nivelul lui si de acolo cresti si mai greu.( apropo trebuie sa ai gandirea ca atunci cand mori e direct vina TA si nu a altora gandeste-te la ce eroare ai facut de ai murit).