| larybublegumm a întrebat:

Salut, vreau sa achizitionez o placa video pentru gaming, si nu stiu dupa ce criteriu sa ma iau, ce conteaza mai mult, direct x, mb, sau biti?

Răspuns Câştigător
| Borsko a răspuns:

In primul rand MB si apoi biti, apoi directxwinking Crede-ma MB e CEL mai important indiferent de ce spune altcineva! Uite, sa-ti explic. Sa zicem ca joci GTA IV cu o placa de 1024 MB si ai grafica la medium, asta ar consuma din MB in jur de 680 MB. Daca dai totul la maxim nu vei putea sau va merge scadat pentru ca va trece de 1024 MB.

Deci MB > Biti > DirectX

1 răspuns:
| bibiu15 a răspuns:

Biti in rimul rand apoi mb