| yonnuutt a întrebat:

Salut,vreau sa imi cumpar o placa video nVIDIA GTX650, nu stiu ce producator sa aleg, msi,gigabyte,Asus, gainward, ce imi recomandati, vreau niste sfaturi, funda big grin

2 răspunsuri:
| deM0 a răspuns:

Salut!
Sincer toate firmele sunt bune nu conteaza de unde este dar ti-as recomanda sa te orientezi dupa oridea asta
Gainward - zgomotoasa performanta
Gigabyte - mai putin zgomotoasa, performanta
Asus - foarte silentioasa, performanta
Msi - silentioasa, performanta
uitete la specificatii de la fiecare firma si ai sa veziwinking

| SATANIC a răspuns:

Iti recomand Gigabite ca e speciala de jocuri si merge perfect pe net la filme etc...
Dar degeaba iti iei placa de asta cu 1 sau 2 Giga daca nu iti reinnoiesti toate componentele PC-ului, adica sa iti tina ai nevoie si de processor si de rami si de toate!
Sper ca te-am ajutat adica te-am atentionat inainte sa iti iei vreo placa video, sa ai restul componentelor compatibile unele cu altele
Pt pc de gaming care vreau sa iau si eu intrebi in Shortcut si iti zice tot ce iti trebuie iar pretul o sa vezi ca pretul este de minim 1600 lei