| slv30 a întrebat:

Salut, vreau sa imi reinstalez windows-ul! Si deja am un sistem de operare pe PC! Cum "sterg" sistemul ca sa nu se suprapuna peste celalalt? Mentionez ca windows-ul este de pe internet! Nu este de pe CD ca sa pot sa ii dau sa il booteze

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Dacă e de pe net înseamnă că e în format iso. Pune-l din Nero pe un DVD gol. Asta faci dând Burn image to Disk, niciodată altă opţiune. După te duci frumos în Bios, schimbi prioritatea la Boot punând unitatea optică prima şi salvezi. Bagi DVD-ul, dai restart şi o să-ţi apară pe ecran "Press any key to boot from DVD...". Apeşi Enter şi-ţi intră în mediul de instalare. Formatezi partiţia C şi dai să se instaleze. Voila!