| deejayoo a întrebat:

vreau si eu niste jocuri care merg pe placa video de 64 mb si 1 gb/ram. tin sa mentionez ca mi-au rulat urmatoarele jocuri:san andreas, aoe3, fifa 2007(ca mai mare nu mi-l ruleaza), nfs most wanted si underground 2, sims 2 si cam atat.astept raspunsuri! dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

E slabuc. ia-ti macar o placa video la 256mb sau 512mb pe AGP (ca ma gandesc ca nu foloseste PCI)
Fav mele mai vechi, pe PC:

Action FPS: Half Life 1/2, Quake 2/3, Unreal 1/2, Unreal Tournament (UT99), Unreal Tournament 2003/2004 Delta Force 1/2/3, Blood 2, Alien vs Predator 2, Max Payne 1, Soldier of Fortune 1, Gunman Chronicles, Cstrike 1. 6, Heretic 2, No One Lives Forever 1/2, Return to Castle Wolfenstein, Call of Duty 1, GTA3

RPG: NOX, Diablo 1/2, Gothic 1/2, Dungeon Siege 1/2, Elder Scrolls Morrowind, Desperados 1, Robin Hood Legend of Sherwood

horror: Resident Evil 3, Silent Hill 2/3,

Stealth - Thief 1/2, Splinter Cell 1/2, Hitman 1/2/3

Strategie rts: Warcraft 3, Age of empires 2, Age of mythology, Blitzkrieg 1, Empire Earth, blitzkrieg 1, Rise of Nations,

simulator: simcity3000

space shooter: Descent Freespace, Descent Freespace 2, Tachyon

Racing: Need for Speed 3, Need for Speed 5 Porche. 18 wheels of steel, Carmageddon 2

altele: Worms Armageddon, Hoyle Board Games

point and click: Sam and Max season 1/2, Syberia 1/2

poti downloada legal aici cateva:
http://www.gameswin.biz/
De pe site-ul ala, du-te mai intai la Most Downloaded in bara de sus. gasesti mai multe jocuri noi, din care am enumerat pe lista aia. cauta restul si in bara de cautare in dreapta sau pe ctegorii.

| AlexPreda1994 a răspuns (pentru Andrei7520152):

PCgaming ai mai pus intrebarea asta undeva dar si mie imi este de folos jocrile care le-ai postat pentru ca toate imi merg... apropo o sa imi iau o placa de 512 si tot pe tine o sa te intreb de jocuri

| Andrei7520152 a răspuns (pentru AlexPreda1994):

Fi sigur ce slot ai la placa de baza. http://www.qcomp.sk/uploads/gk_1.jpg

Dacai ai AGP inseamna ca e un comp mult prea vechi (minim 8 ani) si nu merita upgradat. daca e pe PCI-Express e bine. iti poti lua o placa video la 1Gb GDDR3 la cam 100 ron. oricum cu vreo 500 de RON iti poti lua un second cu garantie destul de bun pentru jocuri din 2000-2007

3 răspunsuri:
| feraridavid a răspuns:

Si eu vreau jocuri...2 gb ram si 64 mb placa video si procesor de 2, 20 Intel