| Pikachu1984 a întrebat:

Vreau si eu sa "busesc" intentionat un windows 10. Este calculatorul de la servici, care merge ca o caruta, iar baietii de la IT nu vor sa imi instaleze o copie proaspata, ei merg pe principiul dai asa ca merge bine.
Deci, ce trebuie sa sterg astfel incat sa nu mai poata fi dat recovery, etc, ci instalat un wind 10 nou. (mentionez ca aveam W7 de 3 ani si mi s-a facut update la 10, iar acum merge si mai rau decat w7. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

În primul rând dacă spui că e pc de servici, eu unul mă gândesc din start că probabil e ceva mai slăbuț, nu cred că investesc companiile prea mult în asta...rolling on the floor

Windows 10 este foarte bun, îl am și eu, dar nu am avut nici cea mai mică problemă cu el!

Problema cu Windows 10 este că rulează extrem de prost pe sisteme mai slăbuțe... îți trebuie minim un i3 cu frecvență de 3.5+, dar preferabil un i5 și 8gb ram (are probleme mari pe 4gb!)

Dacă ai cele de mai sus... atunci poți încerca să-i dai și singur o reîmprospătare, intri la setări, actualizare și securitate și îl poți reinstala chiar și fără să îți șteargă fișierele personale! ^.^ ( https://scr.hu/0qrwf/wnjur )

| Pikachu1984 explică (pentru HandaSei):

HP elitebook 8650w parca, I7, 4gb ram, 1gb Nvidia quadro, e ok laptopul. Doar oamenii sunt comozi. Stiu ce spun, o fresh copy ar rezolva problema, ideea e ca nu am cum sa reinstalez eu, am imprimante instalate in retea, am acces la server, fisiere sharate cu drept de adimn (nu eu sunt adminul), si nu am cum sa fac asta.
Revin, ce fisiere trebuie sa sterg ca sa nu mai booteze ever W10?

| Pikachu1984 explică:

HP elitebook 8650w parca, I7, 4gb ram, 1gb Nvidia quadro, e ok laptopul. Doar oamenii sunt comozi. Stiu ce spun, o fresh copy ar rezolva problema, ideea e ca nu am cum sa reinstalez eu, am imprimante instalate in retea, am acces la server, fisiere sharate cu drept de adimn (nu eu sunt adminul), si nu am cum sa fac asta.
Revin, ce fisiere trebuie sa sterg ca sa nu mai booteze ever W10?

| Pikachu1984 explică:

Nimeni nu stie ce trebuie sa fac? Serios?