| anonim_4396 a întrebat:

Salut vreau si eu sa imi pun un skin pe minecraft si nu stiu cum am un minecraft lancer sau cum s-o numi...
Si nu stiu cum sa imi pun skin si pe server.
1)ajutati-ma si pe mine cum pot sa imi pun skin pe minecraft (Pe server)
2)Si o pagina de unde pot descarca skinuri tare cum ar fi : Herobrine, Enderman, Naruto..., Sau unele tari...
Dau funda big grin Help

Răspuns Câştigător
| DJViper a răspuns:

Ma uite cum facem ai 2 modalitati.1)Ma trebuie sa ai cont de pe siteu original cu minecraft, dar ca sa ai skin de acolo trebuie sa cumperi minecraftu.Depinde cum vrei tu.2)Uite un site cu skinuri cu nume asta inseamna ca vei lua un nume cu tot cu skin si vei pune numele tau acolo daca e launcher magic in care trebuie sa te loghezi cu cuont scrii numele cu skin pui sti tu o parola falsa si dupa aceea dai play offline si joci multiplayer. Uite un site cu skinuri cu nume, ai acolo skinurile pui iconita de la maus pe skin si vezi numele si te loghezi cu el. Uite site-ul http://mcskinsearch.com/browse