| T1Adryan a întrebat:

Vreu sa conectez controller de xbox one la pc si imi trebuie un cablu data sync si nu stiu de unde sa cumpar.
PS:Am incercat sa il conectez prin bluetooh si nu merge(Nu il gaseste).
Multumesc!

1 răspuns:
| itzhoggi a răspuns:

Pai depinde ce controller de Xbox One ai, dacă este Slim, nu știu exact, dar dacă este din acela vechi, adică are partea de lângă Xbox One button din plastic adică lucioasă, poți face asta ușor prin un cablu de telefon de la micro usb la usb full, doar trebuie sa fii in joc sau pentru ce îl folosești, și să îl bagi, și apeși pe butonul de Xbox pentru câteva secunde, după ar trebui sa ți-se schimbe controalele pentru controller, precum la Fortnite o sa vezi că o să ai Y, B, RT etc.