| MaFro a întrebat:

Salutare.Am o problema in legatura cu Minecraft.De ce am lag pe el? Deci se misca practic foarte greu si se blocheaza non-stop.Cum se poate sa am lag pe asemenea joc? Am nVIDIA Ge force 8600/RAM 2GB/PLACA 512MB/Processor Intel Celerom 3.59-3.60Ghz.Trebuie o versiune de java sau cum? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

1 răspuns:
| EneCristian a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/minecraft/11356/?p=a deci de pe site dai tu frumos daca iti ruleaza verifica conexiunea daca e wireles trage cablu din modem router etc se mai poate si de la antivirus sau firewall cauta acolo si seteaza alow minecraft.