| Catalin_Ene_1997 a întrebat:

Salutare. Am si eu o nelamurire. Vreau sa imi achizitionez urmatoarea placa video http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ si vreau sa fiu foarte sigur daca imi va functiona pe calculatorul meu care prezinta urmatoarele specificatii : - placa de baza :0aach -HP
un procesor Intel quad-core 2.5 q9300 pe 4gb RAM si un hdd de 250gb. Vreau raspunsuri cat mai sincere si cat mai serioase. Este foarte important. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| daniiel2 a răspuns:

Iti va functiona dar nu o recomand, mai bine adaugi 300 de lei si iti cumperi un Gtx 750 sau R7 260x. Nu se merita placa aia.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu, nu vrei. Pacat de procesorul ala al tau...R7 240 e un mare rahat daca o iei pentru jocuri. Cu 250 RON iei SH si inca in garantie placi care sterg pe jos cu ea la orice ora.

| mjk99 a răspuns:

Merge fara probleme, stai linistit, pentru ca ai procesorul destul de bun, RAM-ul nu este cine stie ce, dar este acceptabil iar placa nu este foarte mare, e DDR5 de 1GB, ceea ce iti va functiona fara problemewinking