| Andr3y25 a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul. se supra-soliticita foarte repede... Psihical memory din 4 gb ajunge la 3, 20 gb imediat si imi da crush. Cand stau idle variaza intre 800-mb si 1, 4 gb. Am intrat in msconfig si am dezactivat tot, am dat task killer si mi-au ramas putine programe (numai cat sa ruleze windows)... nu stiu ce sa mai fac, sistemul e pe 32bit procesor Intel i5 2,4ghz,placa este Intel graphic 3000 (integrata), iar laptopul Toshiba L750.

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Salut,ce as dori eu sa te intreb, cand a fost ultima data cand ai dus laptopul la curatat, deoarece acest proces se face la minim 6 luni, aceeasi problema sa zicem ca o am si eu ca mi se supra solicita si mi s-a spus sa il duc la curatat si nu o sa mai fie probleme, o seara faina!

| Andr3y25 explică (pentru Predator30):

Dar ce sa curat? Imi este putin teama sa-l desfac eu, iar timp sa ma duc cu el la reparat nu prea am... Ms de sfat, oricum asta cred ca este si problema. Il am de 1 an jumate si nu l-am curatat niciodata laughing

| Predator30 a răspuns (pentru Andr3y25):

Cu siguranta asta este, si mai un sfat nu te pune sa il cureti tu pentru ca ei au o pasta speciala pentru procesor si multe altele. strange bani ca e in jur de 50-70 de lei sa ti-l curete.

| Andr3y25 explică (pentru Predator30):

L-am desfacut, si l-am curatat, totul merge okey, acum chiar am sub 600 mb in idle mode si cand stau pe net... dar cand intru in joc aceeasi problema, urca pana la 2.2 gb si deja incepe sa se incaleazeasca destul de tare... Ce pot face? Nu mai raceste coolerul sau ce. deci cand sunt in joc folosesc vreo 80% din Psihical memory.

| Predator30 a răspuns (pentru Andr3y25):

Andrei e ok ce ai facut dar ti-am spus ca o curatare completa si mult mai complexa trebuie, oricum ma bucur ca ai reusit sa il faci pentru internet si idle mode sa mearga ok, iar pentru jocuri trebuie schimbata pasta speciala pentru procesor si sa iti mai dau un sfat bun incearca sa nu stai cu laptopul in pat ca isi trage scame etc, cel mai ok e sa stea pe birou.

| Andr3y25 explică (pentru Predator30):

Deci este de la procesor Psihical memory? Aha mersi... am sa vad...

| Predator30 a răspuns (pentru Andr3y25):

Da,succes sper sa iti fi fost de ajutor, o seara faina!

| Andr3y25 explică (pentru Predator30):

Pana la urma... eu aveam varianta de windows 7 e 32bit. Neputand sa folosesc toti ramii. Acm am x64 si nu trece nici macar de 60%...

8 răspunsuri:
| Predator30 a răspuns:

Andrei e logic ca la proprietatile pe care le ai nu poti rula windows 7 pe 32 de biti scuza-ma eu credeam ca sti asta...si uite ca nici nu am observat ca tu ai scris in descriere, in fine bine ca te-ai descurcat oricum daca vrei sa aiba viata lunga eu iti spun sa reinstalezi windows macar odata la 2-3 luni si curatat odata la 6 luni, numai bine!