| fasfasfasafas a întrebat:

Salutare, am un calculator destul de bun zic eu, si anume acesta http://i.imgur.com/MGL5PJd.png; dar totusi am instalat Far Cry 4 si cu toate optiunile la mediu mi se incalzea foarte tare, calculatorul era solictitat la maxim, nu ma puteam juca decat foarte putin timp, e ceva de facut?

Răspuns Câştigător
| LeParrain a răspuns:

SI eu patesc la fel, am watercooling pe procesor si tot urca la 60de grade(AMD fx9370-8core 5ghz)Placa video Nvidia gtx770. Jocul nu e optimizat prea bine si de aceea consuma mult din procesor iar asta il face sa se incalzeasca, banuiesc ca stiai deja asta.Shadow si post FX din setarile jocului dale pe low, nu e diferenta mare la grafica dar mananca mult si mergi cu SSBC (gasesti acolo la grafice)

Desfa calculatorul ia aspiratorul si apucate de sters praful, ia niste betisoare din acelea de urechi si incearca sa scoti cat mai mult praf.
FUNDA?

2 răspunsuri:
| alii98 a răspuns:

Placa video trebuie sa o spui ca aia conteaza destul de mult