| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,as vrea sa stiu ce jocuri as putea juca pe PC-ul acesta :
Procesor : Intel Pentium Dual-Core E5200 2,5ghz
RAM : 4GB ( 3, 25 usable de la Windows)
Placa video : Nvidia GeForce 9600 GSO 768 mb
Operating System : Windows 7 Ultimate 32 bit
As vrea niste jocuri frumoase care sa imi mearga bine. Precizez ca am jucat Assassin's Creed IV, GTA IV Windows XP pe 7 nu imi merge.

Răspuns Câştigător
| OoOAlexandruOoO a răspuns:

Salut! Ar cam trebui sa iti schimbi Windows-ul, pentru ca XP numai are suport din 8 aprilie 2014, asta inseamna ca ia foarte usor virusi chiar si cu antivirus. Poti juca:
Jocuri gratuite:
- Team Fortress 2;
- Warface;
- Battlefield PLAY4FREE;
- Driving Speed 2 (bun cu un volan);
- NFS World;
- FIFA World;
Jocuri cu plata (sau le poti lua de pe net, treaba ta de unde):
- Battlefield 3 (grafica LOW sau MEDIUM);
- Battlefield Bad Company 1 si 2;
- Seria NFS (cam toate jocurile);
- Seria Call of Duty (cam toate jocurile);
- Euro Truck Simulator;
- 18 Wheels of Steel;
- Seria FIFA;
- Seria PES;
- Sniper Ghost Warrior;
- Watch Dogs;
- Seria Medal of Honor;
- Sleeping Dogs;
- Far Cry 1, 2 si 3;
- Crysis 1 si 2;
Ar trebui sa iti pui Windows 7 pe 64 de biti, dar si pe 32 va fi bine. Funda?

| Rav3n a răspuns (pentru OoOAlexandruOoO):

Imi place lista ta de jocuri pe care ai facut-o dar cu siguranta multe din jocurile precizate nu au nici o sansa pe aceasta configuratiewinking Watch Dogs, pe bune? laughing

Am Windows 7 32 bit. Si da cam toate jocurile le joc pe low graphic

Imi place lista big grin dar foarte multe dintre jocurile pe care le-ai precizat le-am jucat. Far Cry 3 l-am jucat pe Medium.

| YoChriss a răspuns (pentru Rav3n):

Ma gandeam la Sleeping Dogs... Si l-am pus si pe Watch Dogs.

| YoChriss a răspuns (pentru Unknowned):

Deci castigatorul este... YoChriss sau Rav3n? happy

| Rav3n a răspuns (pentru YoChriss):

laughing Sincer eu nu am postat sa castig ceva si nici nu intentionez asta big grin

11 răspunsuri:
| OoOAlexandruOoO a răspuns:

In caz ca nu ai jucat incearca seria Call of duty toata

| Rav3n a răspuns:

Si banuiesc ca le-ai jucat la low graphic. Pai ai putea incerca Bioshock Infinite, Dragon Age Origins sau 2; Seria Mass Effect 1, 2, 3; Seria Prince of Persia si sunt multe altele. Majoritatea pe care le-am precizat ar trebui sa iti meargawinking

Da pe low graphic joc cam toate jocurile mai recente sad. Am windows 7 ultimate 32 bit. Pe XP voiam sa spun ca am jucat GTA IV

| Rav3n a răspuns (pentru Unknowned):

Ce-i drept jocurile au evoluat cu o viteza uimitoare in ultimii ani si sincer eu unul prefer sa nu le mai joc daca nu le pot juca la o calitate buna, medium pe putin. Ai putea incerca Metro 2033, Last light nu cred ca il vei putea juca... Acum depinde si ce tip de jocuri iti placwinking

Multumesc frumos pentru ajutorul oferit.