| Kaliarti a întrebat:

Salutare, as vrea sa va intreb daca pe acest Sistem IT ( http://www.altex.ro/......ddr5-linux ) as putea sa mai adaug o Memorie Kingston HyperX Savage 4GB, DDR3, 1600MHz, CL9, 1.5V, XMP? Va rog ajutati-ma. Va multumesc.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da, dar ramii fara garantie. Tre' sa il duci la ei pentru upgrade. Plus ca tare mi-e ca are sloturile ocupate. Nu stiu cum naiba au bagat aia 6 GB, ca nu prea exista rami de 3 sau de 6 GB/modul, dar nah...
P.S. E pacat de procesorul ala, in ce mizerie de build l-au bagat. Daca inca poti da magaria inapoi, da-l inapoi si fa-ti ceva ca lumea pe componente.

| bogdan324 a răspuns (pentru KodrutZ):

Cel mai probabil au bagat 1 modul de 4gb si unul de 2, asa ca ambele sloturi sunt ocupate

| KodrutZ a răspuns (pentru bogdan324):

Da, corect, si adio dual channel cu ocazia asta. Nu puteam concepe atrocitatea asta, sa renunti la dual channel. Dar nah, e cu i5, ia ochii la prosti.

| bogdan324 a răspuns (pentru KodrutZ):

Sistemele astea,gata facute, is pentru oamenii mai lenesi care nu au habar despre componente, totul la ei este plug&play, problema e pretul piperat, in plus cele mai multe piese is bagate din cele care is pe lichidare de stoc.

| KodrutZ a răspuns (pentru bogdan324):

Lichidare+low-end cu exceptia procesorului de regula, asta e buba.

| bogdan324 a răspuns:

Sistemul e ok pentru casual gaming, dar pur si simplu nu-si face banii, uite un sistem in care stii ca piesele nu sunt niste pocnitori
http://www.mediadot.ro/wishlist/57853/