| RazvanMe a întrebat:

De ce cand vreau sa filmez un joc cu fraps, mi-l incetineste? Si cand opresc filmarea merge bine,ca de obicei!

Mentionez ca am o placa video nVidia GeForce, de 256 MB.

Răspuns Câştigător
| Rakky a răspuns:

Deoarece Frapsul, cand inregistreaza, i-a din HDD (hard-disk), si tot de-acolo "se alimenteaza" si jocul, iar frapsul, odata pornit, devine prioritar, iar calitatea, inclusiv fps-urile (frame-urile), scad automat, mai mult sau mai putin, in functie de ce ai prin pc.
Sper ca ai inteles ce-am vrut sa spun si ca ti-am fost de-ajutor big grin

3 răspunsuri:
| M4a1D3aD a răspuns:

Ai lag in PC sau ai putina memorie ca eu filmez si merge perfect

| RazvanMe explică:

Ce inseamna prioritar? happy ca am 10 ani si nu stiu happy
PS : Sper sa nu zici ca sunt mic si din astea.

| RazvanMe explică:

M4a1Dead, ma, am memorie!
Cand filmez la vice city sau la gta 3 de ce merge perfect? Poate are San Andreasul ceva.