| anonim_4396 a întrebat:

Salutare lume! Cand deschid minecraft-ul imi da crash report! Am dat update la placa video dar degeaba. Am minecraft-ul crack-uit.Va rog sa ma ajutati repede! Dau FUNDA!
Asta imi apare:
---- Minecraft Crash Report ----
// Oh - I know what I did wrong!

Time: 7/19/15 10:14 PM
Description: Initializing game

org.lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at azd.Z(SourceFile:367)
at azd.e(SourceFile:689)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:103)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
-------------------------------------------------------- -------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at azd.Z(SourceFile:367)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
at azd.e(SourceFile:689)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:103)

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.7.2
Operating System: Windows 7 (x86) version 6.1
Java Version: 1.8. 0_51, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory: 55997400 bytes (53 MB) / 125042688 bytes (119 MB) up to 523501568 bytes (499 MB)
JVM Flags: 6 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_ javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx512M -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M
AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
Launched Version: 1.7.2
LWJGL: 2.9.0
OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
Type: Client (map_client.txt)
Resource Packs: []
Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
Profiler Position: N/A (disabled)
Vec3 Pool Size: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
Anisotropic Filtering: Off (1)

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Instaleaza Java Minecraftul ruleaza java altfel nu poti sa te joci.
2 Minecraftul cere o grafica mai ridica 2D-3D.

3 Mai pe scurt instaleaza Drivarul la placa video ca sa iti mearga ori de pe CD/DVD sau ori instaleaza Driver Booster dai pe Actualizare/Update la placa video.
Iar dupa ce se termina de instalat iti cere un restart ii dai restart si dupa intri in Minecraft si vezi ca nu ai nicio problema.

4 Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

5 Minecraftul poate rula daca ai placa video 256 minim si obligatoriu sa ai instalat drivarul la el altfel nu merge ai inteles TechGuyTpu nu ca o are slaba sau altceva doar ca nu iti merge jocurile cu o grafica ridicata nici daca ai placa video de 12Gb nu iti merge pana nu ai instalat Drivarul la el.

| robert1423 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

M-ai ajutat foarte mult. Multumesc!

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru robert1423):

Cu placere.

3 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Inseamna ca ai placa video mult prea proata.