| anonim_4396 a întrebat:

Salutare...
MI-am instalat Return to Castle Wolfenstein...cand il deschid imi intra in joc apoi ma scoate afara se deschide o consola si imi zice:"could not load OpenGL subsystem"

ce sa fac?

1 răspuns:
| Andrei7520152 a răspuns:

Poate n'ai instalat directX? ti'a mers jocul inainte? instaleaza directx 9 si driverele de la placa video. Si eu am avut baiuri cu OpenGl pe Trainz2006, mi-a mers jocul dupa ce am schimbat de pe OpenGL pe Direct3d; nu mai tin minte daca se poate face chestia asta si in rtcw, dar vezi daca poti configura setarile video a jocului din autorun poate ai noroc