| ReTz a întrebat:

Salutare, nu mi se mai aude casca dreapta.Ideea este ca, daca misc de fir care intra in casti prin casca stanga, daca misc firul putin spre dreapta se aude si dreapta.Ce ar putea fi? Ce sa-i fac?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Firul întrerupt. Teoretic, sunt bune de reciclat. Și practic, la fel.

| Crisu a răspuns:

S-a rupt firul. Nu stiu daca merge reparat la ei, caci firele alea sunt foarte micute si subtirele. Du-le la reparat, singur nu prea ai ce sa le faci...

| SilverF8ith a răspuns:

Este foarte posibil ca si contactul intre fir si casca sa se fi dezlipit sau chiar firul sa fie intrerupt.
Solutia: Daca te pricepi o poti repara.
Daca nu te pricepi poti incerca sa o repari ca si asa trebuie sa cumperi alta... happy numa bine capeti experienta.
Bafta

| Memo97 a răspuns:

Nu fac contact firele, poti sa-l tai de tot si sa-l lipesti, dar iti recomand sa iti iei alte castiwinking