| LemoN15 a întrebat:

Acum o saptamana aveam windows 10 si toate jocurile imi mergeau perfect, dar de cand am reinstalat windows 7 am probleme cu jocurile. Nu am word, excel etc instalate..credeti ca asta e cauza erorilor primite de la jocuri? ( le instalez si dupa ce astept sa se incarce primesc mereu eroare referitoare la cate un fisier )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai Word sau Excel pentru ca nu le-ai instalat. Daca tu cumva ai avut Windows 10 si ai dat din setari downgrade la Windows 7 se putea intampla si asta pentru ca probabil ca era in Program Files. Oricum, nu e o mare problema pentru ca il poti instala. Si erorile din joc poate le primesti din cauza lipsei driverelor sau a diverselor programe (precum NET Framework, Java, Flash, etc.). Un program bun de instalat drivere este 3DP Chip ( http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_en.php ). Daca eroarea ramane s-ar putea sa fie vorba de un virus si sa fi nevoit sa reinstalezi iar Windows-ul :(

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Poate ai Windows de versiunea Enterprise. Dar am o întrebare, de ce nu ai rămas la win10 dacă mergea bine?

| GabiCC a răspuns:

Probabil ai probleme cu placa video, am patit si eu. Intra pe aplicatia Windows Updates si apoi selecteaza de la 'Important Updates' update-ul la placa video. Dupa ce ai instalat si ai res tartat PC-ul, ar trebui sa-ti mearga.