| aLeXu26 a întrebat:

Am cautat pe internet zile intregi, dar dupa toate cautarile mele nu am gasit un rezultat. De acea am ales sa apelez la dumneavoastra. Recent m-am apucat de Terror Metin2 si mi-am facut un set universal ca oricare, dar...am observat ca toti au seturi pentru fiecare rasa si eu nu fac fata niciunuia dintre playeri [ma bat toti]. Intrebarea este: Imi puteti spune cum se face seturi pentru fiecare rasa [ in afara de saman] adica ce bonusuri trebuie puse pe itm.[Inafar de arma & armura] Multumesc...Dau FundaVOT celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Seijūrō a răspuns:

Sall
Sura
Magie Neagra:
Bonusurile pe papuci:Ar trebui sa ai 10% critic si PV 1, 5k sau 2k.
Bonusurile pe Colier: De asemenea 10% critic si 1, 5k sau 2k PV.
Bonusurile pe Cercei: Incearca sa bagi 15% sabie si 10% semi-om
Bonusurile pe Armura: 1, 5k sau 2k PV si 20 farmec.
Bonusurile pe Casca: 10% semi-om si 15% Rezistenta Magie
Bonusurile pe Bratara: 10% semi-om, 15% rezistenta la magie si 1, 5k sau 2k PV.
Bonusurile pe Scut: Vs fiecare clasa Scutul Leului, ai nevoie de: 10% semi-om si 12 TARIE/INT/PUTEREA VIETII/FLEXIBILITATE (depinde de clasa, iar daca intra si imun la necunostinta si semi-om si 12 TARIE/INT etc. este perfect)
Bonusurile pe arma: 10 semi-om si din nou depinde de clasa 12 INT/TARIE/PUTEREA VIETI/FLEXIBILITATE si piatra specifica clasei(piatra vs sura+6)
In duel cu Sura Magie Neagra nu ai nevoie de aparare cu sabia!
Sura Arme Magice:
Bonusurile pe papuci: Ar trebui sa ai 15% sabi si PV 1, 5k sau 2k(daca intra si critic este foarte bine)
Bonusurile pe Colier: De asemenea 15% sabie si 1, 5k sau 2k PV
Bonusurile pe Cercei: Incearca sa bagi 15% sabie si 10% semi-om
Bonusurile pe Armura: 15% sabie si 1, 5k sau 2k PV
Bonusurile pe Casca: 10% semi-om si 15% Rezistenta la Magie
Bonusurile pe Bratara: 10% semi-om, 15% Rezistenta la magie si 1, 5k sau 2k PV
Bonusurile pe Scut: Vs fiecare clasa Scutul Leului, aveti nevoie de Imun La Necunostinta, 10% semi-om sau 12 TARIE/INT/PUTEREA VIETII/FLEXIBILITATE (depinde de clasa, iar intra si 10% semi-om si 12 TARIE/INT etc. este perfect)
Bonusurile pe arma: 10 semi-om si din nou depinde de clasa 12 INT/TARIE/PUTEREA VIETI/FLEXIBILITATE, de asemenea piatra vs sura+6.
Ninja arme
Bonusurile pe Colier: De asemenea 15% pumnal si 1, 5k sau 2k PV.
Bonusurile pe Cercei: Incearca sa bagi 15% pumnal si 10% semi-om
Bonusurile pe Armura: 15% pumnal si 1, 5k sau 2k PV
Bonusurile pe Casca: 10% semi-om si 15% Rezistenta Magie
Bonusurile pe Bratara: 10% semi-om si 1, 5k sau 2k PV
Bonusurile pe Scut: Vs fiecare clasa Scutul Tigrului, aveti nevoie de Imun La Necunostinta, 10% semi-om sau 12 TARIE/INT/PUTEREA VIETII/FLEXIBILITATE (depinde de clasa, iar daca va intra si 10% semi-om si 12 TARIE/INT etc. este perfect)
Bonusurile pe arma: 10 semi-om si din nou depinde de clasa 12 INT/TARIE/PUTEREA VIETI/FLEXIBILITATE.
Ninja arc
Bonusurile pe papuci: Ar trebui sa ai 15% Rezistenta la Sageti si PV 1, 5k sau 2k(daca intra si critic este foarte bine)
Bonusurile pe Colier: De asemenea 15% Rezistenta si 1, 5k sau 2k PV
Bonusurile pe Cercei: Incearca sa bagi 15% Rezistenta la Sageti si 10% semi-om
Bonusurile pe Armura: 15% Rezistenta la Sageti si 1, 5k sau 2k PV
Bonusurile pe Casca: 10% semi-om si 15% Rezistenta Magie
Bonusurile pe Bratara: 10% semi-om si 1, 5k sau 2k PV
Bonusurile pe Scut: Vs fiecare clasa va recomand sa folositit scutul specific Scutul Tigrului, ai nevoie de Imun La Necunostinta, 10% semi-om sau 12 TARIE/INT/PUTEREA VIETII/FLEXIBILITATE (depinde de clasa, iar daca va intra si 10% semi-om si 12 TARIE/INT etc. este perfect)
War mental si corp.
Tare Impotriva Semi-oamenilor+10%
Tarie+12/Flexibilitate+12/Inteligenta+12/ (Daca sunteti, Ninja, Sura, Saman)
Sansa Otravire+8%
Sansa Necunostintei+8%
Sansa Lovitura Critica+10%
Sansa Lovitura Patrunzatoate+10%
Tare Impotriva Razboinicilor+10% (Bonus 6/7)
Sansa de Aparare Impotriva Atacului Razboinicilor+5% (Bonus 6/7)

Pietre: Piata Anti-Razboinicilor+6

2.Armura:
Max Pv + 2000
Aparare cu Sabia +15%
Aparare cu Doua Maini +15%
Tare Impotriva Razboinicilor +10%
Sansa de Aparare Impotriva Razboinicilor + 5%

3.Scut:
Scutul Vulturului (Falcon)
Tare Impotriva Semi-oamenilor+10%
Tare Impotriva Razboinicilor+10% (Bonus 6/7)
Sansa de Aparare Impotriva Atacului Razboinicilor+5% (Bonus 6/7)
Tarie+12/Flexibilitate+12/Inteligenta+12/ (Daca sunteti, Ninja, Sura, Saman)
Imun Necunostinta

4.Coif :
Tare Impotriva Semi-oamenilor+10%
Tare Impotriva Razboinicilor+10% (Bonus 6/7)
Sansa de Aparare Impotriva Atacului Razboinicilor+5% (Bonus 6/7)
Sansa Otravire +8%

5.Bratara:
Max PV + 2000
Tare Impotriva Semi-oamenilor+10%
Tare Impotriva Razboinicilor+10% (Bonus 6/7)
Sansa de Aparare Impotriva Atacului Razboinicilor+5% (Bonus 6/7)

6.Colier:
Max Pv + 2000
Aparare cu Sabia +15%
Aparare cu Doua Maini +15%
Tare Impotriva Razboinicilor +10%
Sansa de Aparare Impotriva Razboinicilor + 5%

7. Cerceii :
Aparare cu Sabia +15%
Aparare cu Doua Maini +15%
Tare Impotriva Razboinicilor +10%
Sansa de Aparare Impotriva Razboinicilor + 5%
Tarie+12/Flexibilitate+12/Inteligenta+12/ (Daca sunteti, Ninja, Sura, Saman)
Tare Impotriva Semi-oamenilor+10%

Papucii:
Aparare cu Sabia +15%
Aparare cu Doua Maini +15%
Tare Impotriva Razboinicilor +10%
Sansa de Aparare Impotriva Razboinicilor + 5%
Max PV+ 2000