| y0nut007 a întrebat:

Salutare TPU am si eu o problema
Joc counter strike si am placa video nVIDIA riva tnt2 model 64/64 pro.
si opengl nu merge, merge d3d care mi-a mers o zi si dupa aceea a mers prost adica cand fac ceva abia dupa o sec face actiunea sau cand dau din mouse la fel dupa o sec si nu pot juca.
Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva sa scap de lag la d3d sau cum sa fac opengl ca am incercat de mai multe ori si nu merge.Va rog frumos dacva gasiti driver ca sa imi mearga opengl sa imi dati un link de download.Sau daca nu gasiti cel putin sa imi spuneti cum sa scap de lag asta pe d3d.va rog

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Teoretic, ar trebui sa mearga decent in maxim 1024X768. Ti-ai luat cumva de curind monitor fullHD?
P.S. Locul placii aleia e la muzeu, nu intr-un calculator cu care te joci in 2012.

| superandy2001 a răspuns:

Pai poti scapa de lag daca intri pe servere cu pleyeri mai putini counter strike 2.3 de ex