| Alienware04 a întrebat:

Salutare TPU, am ubuntu 12.04 instalat pe un laptop Lenovo 3000 n200. Am instalat Steam, dupa acea Team Fortress 2. Jocu imi merge in lag.(cam greu). Dar alte jocuri de pe Ubuntu Software Center imi merg Ok. (ex: OpenArea, Slime Volley, Battle for Wesnoth, etc) Ce pot face ca sa scap de lag? Multumesc anticipat

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Pai pana una-alta ai face bine sa aduci sistemul de operare la zi. Nu stiu daca o sa ajute in mod deosebit, dar rau nu are ce sa faca. 12 e destul de vechi. Daca laptopul are doar un gigalau de ram, foarte probabil ca de la asta se trage. Pe langa procesorul si placa video slabute.