| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca acest calculator este bun, adica daca pot juca de exemplu minecraft sau fifa 14 fara sa mi se blocheze sau sa am lag. Mie mi se pare destul de dubios acest pc. Adica pretul este extrem de mic pentru un pc cu ram de 6 gb si procesor de 3.9 ghz. Spuneti-mi va rog parerea voastra. Daca l-ati cumpara sau nu si de ce. Pc-ul: http://www.altex.ro/......570d-linux

Răspuns Câştigător
| raresandrey a răspuns:

In primul rand sistemele desktop sunt mult mai ieftine in ultimul timp, in al doilea rand eu am tot un sistem Myria dar cu o alta configuratie, 3 Gb Ram, 2.30 Ghz la procesor, AMD Radeon 5500 series si pot sa-ti spun ca sunt multumit, fifa 14 merge excelent la configuratia care o am eu. Altex colaboreaza cu cei de la Myria si banuiesc ca si acest aspect influienteaza pretul.Ai si comentarii pe pagina produsului si poti sa-ti faci o idee mai ampla.

1 răspuns:
| raresandrey a răspuns:

Un dezavantaj a-r fi ca are placa video integrata