| SpaceDnd a întrebat:

Salutare TPU

Cand doresc sa DESCARC un fisier asemeni lui metin2, Counter strike descarcarea mi se arata ca fiind.zip si nu scrie nimic in el

Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Inseamna ca tu nu ai instalate fisiere de tip (Winrar, sau.zip) si ca sa mearga sa zicem un joc gen cs sau metin trebuie mai intai acele programe si dupa aceea dai click pe fisierul cs.exe (ca sa intri in joc sau sa il instalezi).

Mult Succes!
Descarca Winrar si 7-Zip.
Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| SpaceDnd explică (pentru DragomirMihail2020):

Le-am descarcat da mi se descarca la fel cum o facea ca si data trecuta.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru SpaceDnd):

Ai dat click dreapta Open With si alegi extensia (winrar sau 7-Zip) si dupa aceea il instalezi sau dezarhivezi.
Iar la Cs daca este de tip.exe (sa se deschida programul) inseamna ca la tine este problema si trebuie sa o repari din windows daca nu merge.
PSbig grinaca este Systemul tau de operare Linux fisiere de tip.exe cateodata nu merg.