| TeDrqq a întrebat:

Salutare, TPU! Cine se pricepe sa faca servere de metin? As vrea sa deschid un server de metin2 in pc-ul meu, urmand ca mai apoi sa il si hostez, sunt dispus sa investesc in el, asa ca, cine are experienta si ma poate ajuta? Ii ofer GM pe viitorul server si sper sa avem o colaborare foarte faina!winking

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Din ceai zis tu cred ca vrei sa zici ca prima data sa faci servarul la tine in pc si sa il editezi, creeezi, modifici...

2 Iar dupa ce ai terminat servarul tau din pc asa cum ai vrut tu dupa aceea sa il hostezi.

3 Pc trebuie poata avea minim de system pentru a crea si edita servarul:
-Placa video 1Gb Ram 128bit
-4Gb+ Ram
-Procesor Dual Core Generatia 4 Intel
-AMD Athlon X4 840+

Programele Necesare pentru pc ca sa faci la tine servarul sunt:
-Navicat
-Filezila
-Server Files
-VirtualBox
-Portmap
-Clientul
-Xampp
-Homapage

Iar pentru Host:
-Putty
-Navicat
-Filezila

4 Iar ca sa faci un server de Metin2 iti ea ceva timp mai ales conteaza ce fel de server vrei sa ai si ce tip de server vrei sa iti faci:
-Level Max,
-Tipul PvP sau PvM
-Hartii Mape, Mobi, Item,
-Eventuri...

5 Mult Succes cu servarul.