| RiasX a întrebat:

Salutare TPU, cum fac sa se conecteze prietenul meu pe sv meu de minecraft (sv e descarcat) i-am dat IPv4 sa se conecteze si nu merge, eu ma pot conecta, dar prietenul meu nu. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Robert2580 a răspuns:

Intri pe google si scrii "my ip " si ii dai ip-ul ala!

2 răspunsuri:
| S8N a răspuns:

Ca sa se conecteze cu IPv4 (Presupunand ca folosesti Hamachi) trebuie sa fie si el conectat in serverul de Hamachi, doar dupa merge.

| RiasX explică (pentru S8N):

Pai cand ii dau sv de Hamachi, eu sunt la el albastrul si el la mine tot albastru (ready tunnel, sau ceva de genul), cum fac sa fim conectati