| MusicFeelings_Maryan_1994 a întrebat:

Salutare, TPU! Cunoaste cineva care sunt cele mai bune modalitati de a-ti promova site-ul?
Aveti un site si doriti sa aduceti mai mult trafic? Sunt curios care au fost metodele voastre. Eu mizez enorm pe optimizarea SEO si traficul care vine din Google.

Răspuns Câştigător
| Thoth a răspuns:

Nimic nu mai este gratis astazi, conteaza cum obtii trafic mai ieftin.

SEO a devenit mult mai dificil decat acum 7-8 ani, sa zicem.

Incearca sa te promovezi prin cateva filmulete in Youtube; sa te apuci sa inveti SEO este nevoie de mult timp si teste. Nimeni nu iti va spune lucrurile esentiale.

Ai sanse mult mai mari ca videoclipurile tale din Youtube sa apara in rezultatele cautarilor decat propriul site (daca esti incepator).

Ca sa cumperi trafic trebuie sa te pricepi la analiza traficului. Vei pierde bani si mai repede asa.

Daca ai totusi un mic buget si vrei ceva rezultate rapide, poti incerca sa cumperi trafic in Facebook sau Yahoo, costul pe click este mult mai mic decat in Google Adwords.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

SEO SEO SEO mult SEO
si mai nou social media

| alexandramaria78 a răspuns:

Buna! Eu am apelat la o firma specializata in optimizari SEO. La inceput am incercat sa fac SEO singura si era sa o fac lata. Daca vrei, iti recomand cu incredere www.bullet.ro Bafta!

| spider99spy a răspuns:

Sunt 200 de factori de ranking. SEO este din ce in ce mai dificil si costurile pentru promovarea site-ului sunt din ce in ce mai mari.

https://www.seoagency.ro/......ogle-2018/
Aici gasesti cateva detalii despre cum sa-ti promovezi eficient propriul tau site.

| CristinaVibeUp a răspuns:

Salut! Intr-adevar mizezi bine! Optimizarea SEO este crucial insa nu scapa din vedere un alt factor important..marketingul pe canalele media sociale. Iti recomand sa citesti articolul acesta https://www.vibeupromania.com/......3%AEn-2020 si daca ai alte intrebari a-m fi incantati sa te ajutam. Succes!