| Mihai579 a întrebat:

Recent din plictiseala m-am apucat sa fac stream-uri pe Twitch.
Din lipsa de experienta nu stiu ce setari imi trebuiesc la OBS pentru o calitate video buna si sa nu se vada in lag pe stream.

Cei specializati sau cei cu experiente va rog sa imi spuneti cele mai bune setari pentru stream cu aceste componente pc.
Sistemul meu:
Windows 10 64-bit
Procesor i5-4460 CPU @ 3. 20Ghz 3. 20Ghz
Rami: 4Gb rami
Placa video: Nvidia GeForce 740 2Gb Rami

Sa imi spuneti si de la ce versiune de obs sunt setarile.
Dau funda, multumes anticipat,

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Placa aia video nu prea e recomandata pentru streaming pentru ca e cam slabuta,

Uite aici un tutorial destul de complex
http://creativemonkeyz.com/tutoriale/obs-1-streaming-pe-twitch-tv/