| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ce este dispersia de la 100m in World Of Tanks? Fundita.

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Se refera la acuratetea tunului. Cercul ala mare din centru ecranului care se mareste si micsoreaza se numeste reticul difera de la tank la tank si de la tun la tun spre exemplu tiger1 are acuratetea buna oi o are proasta.
Esti in tiger si astepti pana tinta se face mica(atunci ai acuratetea cea mai buna) in tiger ai cercul ala asa -> o in oi ai cercul ala asa -> O. Cand esti in miscare sau rotesti tureta pierzi acuratete potis a pui stabilizator vertical si aia de reduce durata tintirii costa 500.000 fiecare si trebuie sa folosesti 10 sau 20 gold nu mai situ sa le dai jos de pe tank daca vinzi tancul si nu le dai jos le pierzi insa primesti totusi niste bani pe ele 75% din suma initiala daca nu ma insel.Gl la joc