| LunaRisGuy a întrebat:

Salutare, TPU! Vreau sa joc Metin2GTH. Intru in joc ma loghez, imi aleg caracterul, dau start si cand sa intru in joc se inchide metinul. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| iCappy a răspuns:

Şi eu joc GTH, mă cheama Sirion daca te interesează.
Trebuie să dai cea mai mică imagine la metin, adică să micşorezi imaginea.

| LunaRisGuy explică (pentru iCappy):

Cum adica cea mai mica imagine? Adica rezolutia?

| iCappy a răspuns (pentru LunaRisGuy):

Cand deschizi folderul de metin, dai la config.exe
Acolo dai cea mai mica rezolutia SI in dreapta arata:
Windows mode: dai la Windows MODE.
Mai jos scrie IME mode: dai la EXTERNAL IME
Si dai ok, apoi intri in joc.

3 răspunsuri:
| UnOchiCaprui a răspuns:

Hey! Si eu ma joc GTH( sau obisnuiam sa ma joc)...Da, adevarat se mai intampla sa se inchida metin-ul:/ Eu nu prea ma mai joc dar stiu ca mi s-a intamplat si mie si am rezolvat problema.Deci intrii in Metin2Update,vezi daca sunt toate actualizarile(daca nu, le faci pe toate), sau cel mai simplu pentru ca nu este asa mare jocul instalezi si dezinstalezixD
Sper ca te-am ajutat Bafta!