| wolfrep123 a întrebat:

Vreau sa va intreb de ce m-i se misca minecraftu greu, maxim 20-30 fps

Pe un calculator mai vechi procesor 3ghz, 1 ram, memorie 1 tera m-i se misca cu 60 70 chiar 100 fps
Si acum cu un calculator nou procesor de 2. 8ghz dual core, 1.5 ram si 1 tera m-i se misca cu maxim 30 fps

Va rog ajutati-ma din tot sufletu
Ps: am optifine, am update la placa video
Dau funda

5 răspunsuri:
| Knight9511 a răspuns:

Se misca mai greu sau cu mai putine fps pe sec...
Mie unu pe un pc mai vechi imi zicea ca am 200 fps si se misca ca la 20
Daca se misca mai greu inseamna ca e de la windows ori nu e bine pusa pasta termo-conductoare pe procesor...

| Hitback a răspuns (pentru Knight9511):

Nu are legatura bai pasta cu lagul din joc. Pasta ajuta ca temperatura procului sa scada impreuna cu un cooler bunicel.

lagul din minecraft e de la noile versiuni. Sunt prost optimizate. Crede-ma nu esti singurul cu lag. Du-te pe niste versiuni mai vechi de 1 7 10.bafta

| wolfrep123 explică (pentru Hitback):

Sunt pe aceias versiune

| Hitback a răspuns (pentru wolfrep123):

Baga o versiune sub 1.7.10 am zis.

| wolfrep123 explică (pentru Hitback):

Folosesc 1.7.2 cum am folosit mereu daca bag o versiune mai mica nu mai pot juca cu nici un prieten ce nu intelegi