| MoldovanIulianAndrei a întrebat:

Salutare tuturor eu am cumpărat o cheie de pe eneba pentru the hunter și jocu e pe Steam prieteni
mei au jocu pe epic games cum facem sa putem juca împreună?

1 răspuns:
| Lukasssz a răspuns:

Pentru a juca împreună în The Hunter: Call of the Wild pe platforme diferite, unii dintre voi având jocul pe Steam și alții pe Epic Games, va trebui să folosiți funcționalitățile de cross-play sau de invitație a prietenilor, dacă acestea sunt disponibile.
Iată câțiva pași pe care îi puteți urma pentru a juca împreună:
Verificați dacă jocul suportă cross-play: În primul rând, verificați dacă jocul The Hunter: Call of the Wild suportă cross-play între platforme. Dacă da, veți putea juca împreună indiferent de platforma pe care se află jocul.
Conectați-vă și adăugați-vă reciproc ca prieteni în joc: Indiferent de platforma pe care aveți jocul, puteți încerca să vă conectați în joc și să vă adăugați reciproc ca prieteni. Acest lucru ar trebui să vă permită să invitați prietenii să se alăture sesiunilor dvs. de joc.
Utilizați invitațiile la joc: Dacă jocul suportă invitații de la prieteni, unul dintre voi poate trimite invitații celorlalți pentru a se alătura sesiunii de joc. Asigurați-vă că sunteți conectați în platforma de joc corespunzătoare (Steam sau Epic Games Launcher) și că vă aflați în lista de prieteni a persoanei care trimite invitația.
Folosiți funcționalități de matchmaking: În cazul în care nu puteți să vă adăugați reciproc ca prieteni sau să trimiteți invitații, verificați dacă jocul oferă funcționalități de matchmaking pentru a vă conecta automat cu alți jucători.
Consultați forumurile și comunitățile jocului: Dacă întâmpinați dificultăți în conectarea și jucarea împreună, verificați forumurile sau comunitățile jocului pentru sfaturi și asistență suplimentară. Acolo, alți jucători ar putea oferi soluții sau informații despre cum să jucați împreună pe platforme diferite.
În general, este important să verificați opțiunile și funcționalitățile disponibile în joc pentru a vă asigura că puteți juca împreună cu prietenii, chiar și atunci când aveți jocul pe platforme diferite.