| Venomvl a întrebat:

Salutari am nevoie de putin ajutor vreau sa cumpar o placa video care are PCI Express 2.0(Galaxy GT210 sau geforce 8400gs) placa mea de baza este Asus M2N-MX si are PCI Express si nu stiu daca se potriveste placa video o cumpar dupa net de aceea am nevoie de ajutorul dvs.Imi cer scuze ca nu am postat in categoria potrivita dar nu stiam unde.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu e problema, PCI Express 2.0 e compatibil backwards cu 1.1 de pe placa ta. Problema e ca GT210 sau 8400GS sint bani aruncati, cu exceptia cazului in care le iei sh cu 30 RON, ca mai mult nu merita.

| geo675 a răspuns:

Pai scrie pe cutie

| adrian9811 a răspuns:

Sal uitate pe cutia de la placa ta video si vezi de care e Pc expres sau de ailalta cam uitat cum se cheama si te uiti in functie de ce scrie pe cutia de la placa viode daca scrie Pc expres pe cutie iti trebuie pc expres

| Aniu a răspuns:

Acele placi sunt foarte slabe. Spune un buget maxim si iti spun eu alegerea cea mai buna.

| Venomvl explică:

Mersi pentru ajutor am comandat un GeForce GTX 260 sper sa fie buna.