| Luca00000000 a întrebat:

Salutari TPU,
Cand eram mic, jucam un joc de strategie ( cu batai / razboi./ armate / soldati etc. >- nu mai stiu categoria ). In joc era vorba despre 4 tabere de omuleti care erau colorati diferit: mov, galben, negru / gri si respectiv verde.Toti stateau pe o "tabla" cu foarte multe patratele si incepeau din colturi diferite ( fiecare din cate un colt al patratului - tabla era patrata ). Acestia se inmulteau mai repede / dadeau mai mult dmg / colorau patratele mai repede etc. >- depindea de culoarea pe care o alegeai. Scopul tau era sa colorezi cat mai multe patratele si sa bati ceilalti omuleti avand alte culori. Cu cat aveai mai multe patrate controlate ( trebuia sa stai pe ele un timp sa se coloreze), cu atat "aveai" mai mare spawnul de unitati ( omuleti ).

Intrebarea mea este daca stie cineva cum se numeste jocul si / sau unde il pot gasi deoarece am tot cautat si nu l-am gasit sub nici o forma.
M-am gandit sa apelez la voi. Va rog mult sa ma ajutati. Imi e dor sa joc acel joc deoarece imi placea foarte mult cand eram mic.