| TaKeNN a întrebat:

Sistem gaming - Credeti ca pot juca diverse jocuri noi cu acest sistem? FUNDA.

Procesor:

Model procesor: AMD Triple Core AthlonN II X3 450 AM3

Frecventa procesor (mhz): 3200

Memorie:

Frecventa memorie (mhz): 1333

Capacitate (mb): 4096

Tip RAM: DDR3

Dual chanel: NU

Video:

Capacitate memorie video (mb): 1024

Model placa video: ATI Radeon HD5450

Unitati de stocare/optice:

Capacitate hdd (GB): 500

Interfata hdd: SATA

Unitate optica: DVD-RW

Viteza de rotatie (rpm): 7200

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

"Diverse" e bine zis. De-alde Tetris, Solitaire, Tanki Online si alte bazaconii cu grafica din 1900 toamna. Daca ai avea si tu o placa video decenta, ai putea discuta de jocuri mai de doamne-ajuta.
P.S. Faptul ca are 1 GB de memorie nu inseamna efectiv nimic. Un X1900XT cu 256 MB din 2007 o sa stearga pe jos cu ea la orice ora.

| Niiiicu a răspuns:

Depinde de joc, dar pe minim vei putea juca o mare parte din ele

| Niiiicu a răspuns:

Ce rau esti laughing) desi ce spui e adevaratbig grin

| TaKeNN explică:

Nu iti afirm bazaconia, am jucat crisis 3 mediu-hight 75 fps constant cu acest sistem.