| Drami a întrebat:

Slaut TPU!

Am un laptop Lenovo cu procesor Intel Core i5-3230M,4GB RAM, placa video Nvidia GeForce 720M.Si as vrea sa stiu daca ii pot schimba placa video. Daca da spuneti-mi una mai buna decat asta, in special pentru gaming.

Astept raspunsuri!

Funda!

Răspuns Câştigător
| EkToR a răspuns:

Sincer nu prea ma pricep la laptop dar din cate stiu ele eu nu poti pentru ca blaca de baza si blaca video sunt "legate" intre ele

| Drami explică (pentru EkToR):

Ok am inteles.Dar ramul il pot schimba? Dupa cum a mentionat am 4GB si as vrea sa imi pun 8GB daca se poate. Daca se poate trebuie o anumita marca sau model?

2 răspunsuri:
| MarianM009 a răspuns:

Nu poti schimba placa video la laptop-uri.
Singura solutie de upgrade este razer core dar la care iti trebuie thunderbolt 3 USB si pe de asupra te costa foarte mult. Mai bine iti iei alt laptop :D
Razer core: http://www.razerzone.com/store/razer-core