| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi cat mai multe detale despre aceasta sursa http://www.mediadot.ro/......lus-bronze
Daca poate sustine fara probleme un PC de ultima generatie (i7, GTX770,DDR8GB,HDD1T),daca este silentioasa,daca ma functioneaza la caderile de curent,ce inseamna OVP,UVP, OPP si restul.
FUNDA!

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut!
Este o sursa chiar buna eu ti-o recomand se misca super bine.
Am vazut niste videorui pe internet in care o aplica face un ex cum merge placa.
Si sa stii ca e unu foarte buna.

| cookie01 a răspuns:

Am si eu sursa asta, si sustine chiar lejer un i7 4770 3.4 Ghz, un gtx 660, 8gb ddr3, hdd 1.5 tb, o gramada de coolere cu leduri, inclusiv cooler la hdd. Nu o sa aiba probleme nici cu sistemul tau.

Gandeste-te ca placa video ar consuma maxim 230 w, procesorul un 80 w acolo, iar restul consuma prea putin, 20w, etc. Nu ajungi nicicum la 750w. Plus ca amperajul e bun. OVP, UVP, etc sunt protectii ale surse in caz de supratensiune, etc, incat sa nu ti se arda tot sistemul.