| satanistu112 a întrebat:

Stie cineva ce ar trebui sa fac sa mi se spawneze mai multi mobi pe minecraft? Uneori ma plimb noaptea prin desert si abia daca vad un zombi sau un schelet, la spawnere la fel, fac camera de 9x9x5 si abia se spawneaza.
Joc pe normal si nu am minecraftul cumparat. Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Frostoso a răspuns:

Daca joci singleplayer, du-te la optiuni si pune dificultatea mai mare, daca joci pe un server online trebuie sa vorbesti cu owner-ul sa intre in server properties si sa seteze dificultatea la mobi mai mare.

| satanistu112 explică (pentru Frostoso):

Am incercat si pe hard si pe easy. Din cate stiu eu pe easy se spawneaza multi si slabi si pe hard putini si tari.