| BDoruAndrei a întrebat:

Stiti cumva servere de SAMP? Eu joc pe cel mai bun server dar nu are playeri! Are 500 de sloturi si este online 24/7! Admini superbi si distractie la maxim!

59 răspunsuri:
| BDoruAndrei explică:

Serverul este stunt.letalzone.com:7777

| ciprian2400 a răspuns:

Uite iti dau si eu un sv Romania rosiori stunt ip-ul este 93.114.173.55:7777 are destui playeri admini de treaba si este superb daca mai vrei vreo unul spune-mi

| AdminSamp a răspuns:

HostName: ManiacX RolePlay
Address: 188.241.63.130:7777
Players: 43 / 200
Ping: 5
Mode: RO-RP v3.1
Map: LS and LV
Version: 0.3D -R2

Cum va faceti cont?
Pentru a juca, va trebuie un cont.
Pentru a va crea un cont, Intrati pe server si dati registre.
Numele contului nu trebuie sa fie vulgar sau sa contina cuvinte obscene.
Va creati un cont conform instructiunilor, îl validati (prin link-ul primit pe adresa de e-mail cu care v-ati înregistrat), apoi intrati în joc.
Va logati si. distractie placuta!

Pentru neclaritati contactati pe id de mess :

Pentru Regulamentul General si alte informatii despre server, vizitati
http://www.mnx.ro/forum/forum/471-maniacx-san-andreas-multiplayer/
ManiaX Gaming – descriere

Informatii generale:
Acum de curand s-a facut un nou upgrade care contine : Acvariu, Langa CNN Los Santos se afla o cladire mare ce contine inauntru o piscina mare si loc de sarit, pe strada VINEWOOD au fost pusi mai multi copaci pe mijloc au fost puse niste garduri din copaci. Acum la fiecare casa care contine garaj se poate deschide.
Sintetizare MySQL – Toate conturile sunt stocate intr-o baza MySQL, stabila, avand posibilitatea de a fi accesata de mai multi administratori mai rapid si de la distanta printr-un panou de control. De la ban-urile date de sistemul Anticheat cat si toate log-urile disponbile sunt stocate.
Detinerea unei masini - Majoritatea masinilor din acest gamemode trebuie sa fie cumparate pentru a fi conduse. O data ce un vehicul apartine unui jucator, ramane al lui avand posibilitatea sa o parcheze (/parca) astfel daca server-ul se restarteaza, vehiculul va fi in acelasi punct. Acum masinile sunt foarte ieftine deoarece suntem la inceput. Preturile masinilor sunt intre 1.000.000 - 8.000.000, sa stiti 1 milion faceti in 5 zile.
Economie cat mai realistica – Fata de celelalte script-uri, acest mod ofera o economie cat mai reala, preturile asemanandu-se cu cele cotidiene.
Sistemul de case si afaceri – Au fost schimbari majore in ceea ce priveste anumite case si afaceri, dar si la preturile acestora. Majoritatea caselor luxoase din anumite cartiere sunt libere cum ar fi : cartieru VINEWOOD. Preturile caselor in zona accea sunt intre 2.000.000 si 5.000.000.
Businesses - Sunt libere unele, Bizurile care mai sunt libere sunt urmatoarele : CNN Los Santos, CNN Las Venturas, Banka Los Santos, Banka Las Venturas, Gun Shop Los Santos ( GSLS ), Gun Shop Las Venturas ( GSLV ), Gaz Station, Phone Company, Car rent LS- LV, Alhambra, Jizzy, etc...
Testele pentru licente – Pentru licentele de pescuit, condus, zbor, navigat sunt necesare anumite teste, dar si anumite probe. Pretul licentelor in total sunt vreo 100.000 sa stiti.
Imbunatatirea job-urilor – Au fost adaugate cateva job-uri principale cat si secundare, dar au fost imbunatatite si cele existente.
Sistemul Anti-Cheat – Este un sistem complex care detecteaza orice suma de bani sau aparitia unei arme fara explicatii si baneaza contul si IP-ul respectiv, urmand ca administratorul sa verifice daca au fost sau nu folosite cheat-uri.
Job-urile principale (factiunile) si job-urile secundare sunt legale, dar si ilegale, fiecare avand avantajele si dezavantajele sale. O slujba legala este mai prost platita, dar riscul de a primi o amenda sau chiar de a fi arestat sunt nule, nu o sa stati cu teama mereu cand vedeti un politist, pe cand daca ai vrei un job ilegal trebuie sa iei in considerare mai multi factori: poti fi arestat, astfel pierzi o suma de bani dar o perioada de timp o sa ti-o petreci in inchisoare, vei fi considerat un pericol pentru societate si de fiecare data cand te vei intalni cu politia ai sanse mai mari sa fii perchezitionat. Pe langa asta, nu o sa poti presta serverciile in locurile publice sau in locurile aglomerate.
Decizia va apartine in totalitate dar trebuie sa tineti cont de avantajele si dezavantajele fiecareia.

Mijloacele de transport sunt variate, de la taxiuri, limuzine, masini, motociclete, biciclete de inchiriat, cursele de autobuz pana la achizitionarea unei masini proprii, avand posibilitatea de a o parca in orice loc si incuia/descuia de la distanta. De asemenea, sunt mijloace de transport pe apa, in aer, dar trebuie sa obtineti licente pentru a putea conduce un asemenea vehicul.

Casele, bizzurile si masinile se fac la comanda. Puteti sa vi le personalizati dupa bunul plac.
Pentru mai multe informatii despre interioare case/bizzuri, masini si preturi: http://www.mnx.ro/forum/forum/477-economy/

Gasiti si o multitudine de lucruri de facut: pescuit, petrecerea timpului liber in excursie la munte, la mare sau mersul in cluburi, baruri unde puteti sta de vorba cu prietenii.

Ca orice societate, sunt reguli care mentin atat server-ul in ordine. Incalcarea acestor reguli va fi pedepsita de organele de politie sau agentii FBI, depinzand de gravitatea infractiunilor.

Joburile Secundare: Gardenerie, Farmer, Boxer, Arms Dealer, Detective, Car mechanic, Whore, Lawyer, Drugs Dealer, Trucker.

Joburile Principale
Police Department, Federal Bureau Of Investigations, Tow Car Company, Fireman/Paramedics, News Reporter, School Instructor, Taxi Cab Company
Biroul Primarului, Hitman, The Stracci Family, The Corleone Family, The Cuneo Family
The Tattaglia Family, The Paterno Family, The Barzini Family

| AdminSamp a răspuns:

HostName: ManiacX RolePlay
Address: 188.241.63.130:7777
Players: 43 / 200
Ping: 5
Mode: RO-RP v3.1
Map: LS and LV
Version: 0.3D -R2
http://www.mnx.ro/forum/forum/471-maniacx-san-andreas-multiplayer/

| PaRAP a răspuns:

HostName: LinkMania SA:MP Lands powered by RDS Bucuresti
Address: samp.linkmania.ro:7777
Players: 8 / 300
Ping: 4
Mode: Linkmania v.4.2.3
Map: LinkMania's Lands

| ReVo69 a răspuns:

HostName: NEXTGAMING : RPG Server (www.NEXTG.ro) [0.3E] (BET
Address: 77.36.64.78:7777
Players: 14 / 100
Ping: 7
Mode: NEXTG RPG v0.0.1 DEBUG
Map: San Andreas

| ioNUTzB00S a răspuns:

Eu te-as sfatui sa joci pe HostName: Romania Stunt Evolution[0.3d] /news
Address: 46.165.198.226:7777
Players: 54 / 150
Ping: 42
Mode: Romania:Stunt|DM|Race|GangWar
Map: TRP THE BEST

| Nikolas1337 a răspuns:

Www.VEDON.ro/Forum

HostName: Vedon: RolePlay Romania [0.3e]
Address: rpg.vedon.ro:7777
Players: 3 / 60
Ping: 16
Mode: VD:RP V1.0a
Map: San Andreas

Pe Vedon.RO veti dispune de urmatoarele factiuni.

Mafii:
Cuneo
Stracci
Tattaglia
Barzini (closed)
Corleone (closed)
Paterno (closed)
Fire & Medic Paramedic
Taxi Cab Company
School Instructor
News Reporter
Tow Truck Company
FBI ( rutiera / interventii )

Din toate acceste factiuni pot intra de la level 2 in orice mafie/factiune.

• Joburi Secundare

1). Detective
2). Lawyer
3). Whore
4). Drugs Dealer
5). Car Jacker
6). Car Mechanic
7). Arms Dealer
8). Car Dealer
9). Bus Driver
10). Taxi Driver
11). Fermier

• Alte Detalii:

» Primiti Level 2 de start
» Primiti 150.000$ de start
» Se vor face event-uri la 30 de minute.
» Vei primi bani/propietati la fiecare player adus.
» Toate intrarile...

De ce VEDON.ro?

1). Servere UpTime 99, 9%
2). Codurile sunt interzise
3). Membrii staffului isi fac datoria cat mai bine posibil si sunt corecti
4). Regulamentul e pe primul loc
5). Jucatorii comunitatii sunt maturi, asa incat ai cu cine sa discuti
6). Se tin cont de opiniile jucatorilor
7). Support 24/7
8). Orice problema se rezolva in maximum 24 ore
9). Experienta acumulata dealungul timpului in domeniul gamingului se reflecta asupra calitatii serverelor
10). UpDate-uri saptamanale
11). Prieteni noi

www.VEDON.ro/Forum

| adrianoparfene a răspuns:

Frate iti dau cel mai tare server! Admini superi! asta este!
94.176.163.57:7777! Intra si tu!

| GabrielCanabis a răspuns:

Cel mai smecher servar de samp va astept pe el HostName: RoMaNYa TruckinG ServeR
Address: 78.96.232.15:7777
Players: 1 / 30
Ping: 5
Mode: Blank Script By DislikeYou
Map: San Andreas

| GabrielCanabis a răspuns:

Cel mai smecher servar de samp va astept pe el HostName: Romania Trucking Server
Address: 78.96.232.15:7777
Players: 1 / 30
Ping: 5
Mode: Blank Script By DislikeYou
Map: San Andreas

| Florian000 a răspuns:

82.77.230.86:7777 crede-ma e bun rau la 1 player se da admin lv 1 laughing))

| Bogdan_Maris_1996 a răspuns:

Haide pe 95.77.217.122:7777.Avem 15 factiuni, multe case bizuri si masini personale.E tip Roleplay.
Cautam admini, helperi, lideri

| FreezerGFZ a răspuns:

Uite aici cel mai tare server de samp:
samp.gfzone.ro:7777
Ownerul e de treaba, staff-ul la fel avem si forum : http://www.gfzone.ro
Pe server sunt 300 de sloturi, ziua sunt peste 150 de playeri pe server, iar seara depasesc 250.

| LiviuTzu123 a răspuns:

Intrati pe sv meu 2013 ip 86.121.131.8

| LiviuTzu123 a răspuns:

86.121.131.8 cel mai tare e al meu intrati

| Nebunnu_SoNny_1996 a răspuns:

Address: 93.119.26.203:7777 Server de abia deschis cautam Staff activ! masini personale gratis! id contact: yo_puma66@yahoo.com

| xxnpc a răspuns:

Incearca 93.119.30.67:7777 este super!

| Nagy_Bogdan_Mihai_1995 a răspuns:

Nume:GFHusi(0.3x)GF-revenim cu comunitate
Adresa:93.119.26.252:7777
Playeri:0/50
Ping:11
Mod: GFHusi RPG
Map:San Andreas
Versiune:0.3x
Intrati! Serveru e bestial dar nu l-a gasit nimeni pana acum. Puteti primi Lider/Helper/Admin! Nu uitati! Sa spuneti ca v-a adus Bogdan ok? Ne vedem pe sv.Salut! Haide sa facem 50/50!

| AlexTzu123 a răspuns:

HostName: [0.3x]4-Games Official
Address: 195.225.58.176:7777
Players: 0 / 100
Ping: 20
Mode: 4-Games RPG v1.0
Map: San Andreas

| andreandrei53 a răspuns:

85.186.62.135:7777 e cool server! Daca veniti aveti lvl vip 1 si daca aveti 50 ore admin lvl 2-3 Admini sunt la dispozitia voastra Daca va deranjeaza un admin-vip contactati pe DeadMerlin Veniti si voi!big grin

| Tlbi a răspuns:

Cel mai bun server romanesc la ora actuala este rpg.bugged.ro.

| JokkkeR a răspuns:

93.114.222.59:7777 [RO]Drift King Colceag...Cel mai bun server de stunt!
Vip gratis!

| Cosmin_Ilie_1990 a răspuns:

93.119.26.212:7777 Progame cel mai tare totoul este gratis

| Cosmin_Ilie_1990 a răspuns:

93.119.26.212:7777 cel mai tare sv de samp si totul esti gratissssss

| Apostol_Alexandru-Andrei_1998 a răspuns:

188.241.63.143:7777 G-gaming:RPG cel mai bun RPG! hai si tu

| Smecheritzu50 a răspuns:

Stiu eu un server super e nou si se dau admin si lederi, serverul este rpg, dka esti interesat, da-mi mesaj!

| Tlbi a răspuns:

Cel mai bun server de SAMP care are 500/500 playeri online este rpg.bugged.ro (aasta e adresa serverului).
Daca vrei sa joci pe un server de SAMP RPG de calitate, baga in clientul de SAMP adresa rpg.bugged.ro.
Admini capabili si echipa pe masura.

| RaresCristi a răspuns:

HostName: Dark-Zone The GodFather! LA 10 on = level up + sta
Address: 89.32.163.111:7777
Players: ~ ~ ~ / 100
Ping: ~ ~
Mode: GF Dark-Zone GF
Map: San Andreas

Grove / Ballas / Mafia, recruteaza... Cele care nu le-ati auzit nu au lidere! (Liderele se dau pe gratis)

LSPD / FBI / Armata Romana nu au lideri! ( Liderele se dau pe gratis )

Adminele se dau pe gratis! Dar sunt minime cerinte : 1. peste 7 zile de jucat pe server. 2. Respect Points. 3.Sa fiti intr-o factiune /gang. Atat!

Daca aveti nevoie de ajutor tastati /needhelp!

Daca vreti un job, tastati /joburi, dupa aceea tastati /needhelp Vreau jobul [ jobul pe care il vreti ].

Daca vreti intr-o factiune / gang tastati /needhelp cum ma pot duce in factiunea / gangul [ gangul / factiunea ].

Daca vedeti un hacker tastati /report [ID-ul playerului suspect / numele ] [hack-ul ]

.:ENjOY:.

| Metin2xTime a răspuns:

Iti dau si eu unu daca iti place eu il adortongue
HostName: [0.3x]Romania Gold Stunt-Vip Level 1 Free!
Address: 94.176.163.95:7777
Players: 27 / 100
Ping: 8
Mode: Romania:Stunt, Race, DM, Freeroam
Map: Romania-Stunt-DM-RP-Race-FreeR HostName: Romania Super Stunt > New maps: /GJ /Planes!