| bambucea_4060 a întrebat:

Un server de samp roleplay stie cineva?
thanks

193 răspunsuri:
| UngureanuFlorin a răspuns:

HostName: Nolimit RPG | SARBATORI FERICITE
Address: 93.119.30.152:7777
Players: 35 / 100
Ping: 40
Mode: NN:RP v3.1
Map: San Andreas

| SuntDur a răspuns:

HostName: FastOne RPG | Cautam Admini!
Address: rpg.fastone.ro:7777
Players: 6 / 50
Ping: 34
Mode: FastOne v1.4.8
Language: RO/EN

| stefan573 a răspuns:

Depinde de Roleplay. Daca vrei Roleplay adevarat poti incerca : server.ro-roleplay.com.

| Eu_3237 a răspuns:

HostName:Server RP/RPG
Address:94.52.192.251:7777
Players:1/500
Ping:42
Mode:Xt:Z v2.2
Map:Romanian Map

| Blablabla0012 a răspuns:

DNS: SAMP.RoGather.Ro
IP: 89.39.13.67:7777

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtfcs - PRG ( Un nou inceput! )[0.3E]

O mica descriere generala a serverului :

Este un server deschis [chiar de putin timp] ce este hostat 24/24.
Serverul, dupa cum vedeti, este pe 0.3E si este curand redeschis!
Server fara bugu'uri.
Economia serverului este bine organizata asa incat playerul sa nu se plictiseasca.
Playerii pot avea 2 masini personale, 1 heli si o barca [binteles trebuie sa plateasca o anumita suma de bani pentru fiecare].
La banca pentru a poate scoate bani trebuie sa ai card si sa iti creezi un cont in care pui un cod pin [bineinteles iti apare la /stats] si asa poti depozita bani in banca sau poti depozita si in contul respectiv bancar care l-ai creat.
Multe locuri de vizitat si cateva de castigat bani si distrandu-te!

Factiuni:

1. Police Departament [P.D]
2. Federal Bureau of Investigation [F.B.I]
3.Ambulance
4.News Reporter
5. Taxi Cab Company
6.School Instructor
7.Tow Car Company
8.Presedinte
9.Hitman
10.Corleone
11.Barzini
12.Underground Street Mafia [USM]
13.Ballas
14.Grove Street
15.Los Santos Vagos
16.The Nang Boys

Factiunile sunt 16 la numar (dupa cum se vede). Multe din ele inca nu lider. Daca doresti sa fii lider contacteaza un helper sau admin pentru detalii!

Pe server se fac multe eventuri atat minieventuri cat si eventuri.
Mapping pentru anumite eventuri cum ar fi CS(Counter-Strike) sau Race (drag sau drift)!
Venind vorba de eventuri :d. Cand un helper/admin doreste sa faca un event playerii nu sunt nevoiti sa dea /report si sa astepte pentru a primi teleport la event...doar printr-o simpla comanda tastata de player care apare in momentul deschiderii unui event il duce direct acolo:d
Esti blocat? Si admini nu sunt online sau sunt ocupati cu eventuri sau alte probleme? Exista comanda /stuck!
Multe biz'uri si mai ales case de unde poti alege!
Daca esti player activ la un anumit level iti deschidem o casa oriunde doresti pe harta [binteles daca nu e deja acolo o casa si nu e cumparata!]

Masini: sunt 5 dealere de masini/barci/heli personale
-2 de masini (unul in LS si celalat in LV)
-1 de motoare
-1 de heli
-1 de barci

Pentru a putea lua un job poti merge in fata la Police Departament si ai acolo lista de job'uri existente pe server!
In case respectiv biz'uri intri apasand tasta f sau enter.

De inceput playerii primesc level 2 + 70k. [Nu mult pentru a nu se plictisi playerul pe server avand de toate]

Okei am spus cateva detalii despre server Very Happy. Daca doriti sa aflati mai multe intrati pe 93.119.26.229:7777!
Cand intrati nu ezitati sa dati /needhelp sau /report [text] pentru ajutor si cineva din STAFF va ajuta sau daca doriti va face un tur al serverului!
Forumul nostru : http://www.wtfcs.com/forum
Va asteptam cu drag ^.^

Take care!

| IonutAxi a răspuns:

Incearca samp.b-zone.ro
srv7.egaming.ro acum sunt cam 200 playeri 250

| Florian000 a răspuns:

82.77.230.86:7777 se da lv1
admin la 1 player adus laughing

| gamersamp12 a răspuns:

[CC-RP] Romania Roleplay [0.3.7] este un server roleplay romanesc recent deschis, contul il faci in joc dupa ce raspunzi la intrebari dai /q si astepti ca contul tau sa fie activat.

| IronHere a răspuns:

HostName: [0.3x] RedzMax RPG - Let the gammeddon begin!
Address: rpg.redzmax.com:7777
Players: 220 / 300
Ping: 23
Mode: RZM:RP v0.6.7
Map: San Andreas

De ce RedzMax?
Cu o experienta de peste 1 an si jumatate in materie de gaming, comunitatea noastra nu poate sa emane decat incredere si voie buna. "Construita" prin intermediul unor oameni cu experienta in domeniu, ne putem lauda cu o comunitate destul de bine pusa la punct si in care poti intalni o atmosfera placuta.

Hai sa trecem la subiectul principal, si anume server-ul RPG.RedzMax.com:

Gamemode-ul este intr-o continua dezvoltare inca de la prima aparitie "pe piata" a RedzMax-ului(1 August 2011) si prezinta facilitati nemaivazute pe alt server. Astfel, nu te poti plictisi niciodata - jefuieste si detoneaza banca cu clanul tau, jefuieste casa celui mai bogat om de pe server, cucereste teritoriile mafiilor adverse, intra in Politia Los Santos sau cladeste-ti cea mai mare avere de pe server. Server-ul nostru iti ofera sute de moduri in care te poti distra.

Uite care sunt factiunile de pe RedzMax RPG:

Politia Romana
Serviciul Roman de Informatii
Armata Romana
SMURD
Guvern
Agentia Taxi
Agentia Hitman
Reporterii de Stiri
Remorcari Auto S.A
Familia 15th Avenue
Familia Bonanno
Familia Orleans
Familia Dallas
Familia Falcone
Sacra Corona Unita

Uite cateva facilitati de pe server:

Pentru a jefui banca, trebuie sa o detonezi pentru a ascunde toate dovezile legate de jaful tau. In urma detonarii, pompierii vor trebui sa stinga focul in schimbul unei sume de bani data din seiful primariei.

Sistemul de incendiere al caselor:
https://www.youtube....h? v=pVEVqXbr0QE

Nu te plictisesti asteptand sa faci level pentru a intra intr-o factiune? RedzMax te face nici sa nu simti ca au trecut orele necesare level-ului, si anume cu RPBoost-uri(Respect Point Boost). Toti jucatorii au acces la un magazin virtual (/itemmall) cu care isi pot dubla cantitatea de RP primita la PayDay, timp de o ora. De exemplu, daca ai 2 RPBoost-uri, in 2 ore vei face 4 RP! RPBoost-urile se pot cumpara cu 20 GamePoints, iar GamePoints se pot face colectand statuete Tikki. Prin urmare, daca colectezi statuete Tikki, faci level de 2 ori mai repede.

In fiecare saptamana, carnavalul vine in oras. Aici poti juca Basket, Bowling, Pacanele, Lotto si iti poti arata talentul la dans pe scena din mijlocul carnavalului. Hai si tu in fiecare vineri sa te distrezi pe cinste timp de o ora.

Nenumaratele sisteme banale de pe interfata Godfather nu ne-au placut, asa ca le-am schimbat - CU TOTUL! Pe langa acestea, am adaugat si sisteme noi, bazate pe dialog - pentru a crea o atmosfera si mai placuta. Acum, meniurile de afaceri si case sunt bazate pe dialog, impreuna cu alte sisteme aditionale - de familii, de portbagaj, de garaj si asa mai departe. Iata doua dintre ele:

https://www.youtube....h? v=T1dlrGx8Qpc

https://www.youtube....h? v=hXSjfgrF-CM

Pe langa aceste facilitati, mai poti gasi alte zeci - si mai poti gasi si un staff prietenos care te va ajuta oricand ai nevoie. Asistentii, "incepatori" ai staff-ului, sunt oricand disponibili sa te ajute. Cand te inregistrezi sau intrebi ceva pe chat-ul (/n)ewbie, vei primi un raspuns imediat. Te invitam sa ii testezi!

Vrei sa aplici legea? Atunci intra intr-unul din departamente. Vrei sa domini orasul? Alatura-te unei mafii. Vrei sa ucizi tot ce vezi in cale? Mai bine du-te la psiholog - sau intra in Agentia Hitman. Pe RedzMax, ai sute de moduri in care sa te distrezi. Hai si tu pe server-ul cu unul dintre cele mai laudate gamemode-uri RPG din Romania.

| xBesTLifeX a răspuns:

Intra pe http://e-zone.zapto.org/, este deschis de 1-2 zile

Adress: 93.119.30.135:7777
Players: x/50
Ping: 20
Mode: SAMP.EZ v5.0
Map: Romania

Serverul are:
-Un sistem de masini personale, case, bizzuri;
-Un sistem de War

Factiuni:

-Police Departament
-F.B.I.
-National Guard
-Fire/Medic
-Cuneo Family
-Corleone Family
-Barzini Family
-Tattaglia Family
-Paterno Family
-Stracci Family
-Hitman Agency
-Mayor
-Taxi Cab
-News Reporter
-School Instructor
-Tow Truck Company

Serverul are admini/helperi de nota 10 care te ajuta la orice problema, este un server foarte frumos.

Intrati si distrati-va, SPUNETI VA ROG CA V-A ADUS V1p3r

| Smecheritzu50 a răspuns:

Stiu eu un server super e nou si se dau admin si lederi,serverul este rpg, dka esti interesat, da-mi mesaj!

| Gabryel133 a răspuns:

Este unu mai nou asa, este super tare, eventuri la fiecare ora... admini de treaba mai trebuie playerii 93.119.26.43:7777

| Sobi a răspuns:

Voi chiar nu stiti ce inseamna Roleplay.True? RoleplayGame e RPG, Roleplay inseamna simularea vietii reale.Incearca modern roleplay sau ro-roleplay Romania.La Ro-Roleplay Romania trebuie sa te inregistrezi prin UCP.

| RedAngell a răspuns:

Daca vrei un servere GodFather il ai chiar in fata ta...
Deci serverul contine urmatoarele factiuni:
Police Departament
F.B.I
National Guard
snipers04
Medic/Fireman
Hitman Agency
The Mafia
The Triads
Grove Street
Ballas Gang
Los Santos Vagos
Varios Los Aztecas
Taxi Company
News Reporter
School Instructor

Daca esti player nou ai 200k in buzunar si 100k in banca
Pe acest server poti sa iti cumperi masini, case si sa iti faci afaceri
In factiuni, poti intra de la level 3 in sus.
Totul incepe foarte usor...nimic prea simplu
Ai joburi cum ar fi:
detectiv
avocat
curva
Vânzator de droguri
Hot masina
stiri
mecanic auto
garda personala
traficant de arme
boxer
? ofer de autobuz
vânzator de ziare
Trucker
pizza Boy
agricultor
Fermierul ilegal
droguri contrabandist
podar
materiale de contrabandist
filtru de arma
Pe server sunt multe altele...

Aici e ip-ul= sa-mp.3utilities.com:7777

Aici e forumul= http://godfather.hitforum.ro

| RedAngell a răspuns:

93.119.26.72:7777 Server hostat pe 16-4-2013 la ora 20:00...Intra si tu

| RedAngell a răspuns:

Cum intri pe server iti dau helper.

| RaresCristi a răspuns:

HostName: [0.3x] Dark-Zone: Azi ora 20 LVL UP!
Address: 89.32.163.111:7777
Players: 2 / 500
Ping: 5
Mode: Dark-Zone GF v1.2
Map: San Andreas

Haide pe server la ora 20 primesti LVL UP! Cel mai tare server masini personale langa banca si altele!

Si Cateva informatii server!

Factiunile serverului Dark-Zone.Ro sunt:

1. Police Departament
2.F.B.I Departament
3.National Guard
4.Fire/Medic
5.The Mafia
6.The Triads
7.TCC
8.The Hitman Agency
9.News Reporter
10. Taxi Drivers
11.School Instructor
12.Los Santos Vagos
13.Varrios Los Aztecas
14.Ballas
15.The Grove Street

Joburile serverului Dark-Zone.Ro sunt:

1.Detective
2.Lawyer
3. Whore
4. Drugs Dealer
5.Car Jacker
6.Car Mechanic
7.Bodyguard
8.Arms Dealer
9.Car Dealer
10.Boxer
11.Bus Driver
12.Paper Boy
13.trucker
14.Garbage Collector

| edytza1 a răspuns:

94.176.163.113:7777 Foarte cool

| Vicentexes a răspuns:

Incearca pe Egaming, sunt cam 130 de playeri online tot timpu, dupa ce s-a dat wipe toata lumea vine pe sv.

| Ra1NbOw24 a răspuns:

HostName: || ManiacX || 15 on LevelUp + 50k (0.3x) ||
Address: 89.46.222.149:7777
Players: 5 / 150
Ping: 29
Mode: ManiacX *@* GF v0.2
Map: San Andreas

| Merlon a răspuns:

Www.ls-rp.com Cel mai mare server de HARD ROLEPLAY din lume, este in limba engleza, ti-l recomand.

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

IP SERVER: 178.157.85.14:7777
Nu vei regreta ziua cand ai venit aici! Te asteptam.

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

Cautam STAFF 93.119.30.81:7777 Dam lideri!

Rpg ADEVARAT!

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

Uite: 93.119.30.81:7777 Vei ramane cu gura cascata de ce vei gasi aici!

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

CAUTI SERVERE SAMP ROMANESTI? OPRESTE-TE AICI< l-AM GASIT NOI PENTRU TINE PE CEL MAI TARE!
IP server: 93.119.30.81:7777
forum: bloown.com

Mod server: Roleplay unic in Romania la job-uri, factiuni, masini personale, eventuri geniale si multe altele.
Playeri on: 45/50 seara, ziua, aprox 40
Nu se dau admin si lidere aiurea, trebuie sa fii activ si sa joci pe server! incercam sa fim un server corect cu toata lumea.
Suntem satuli de serverele naspa din Romania cu admini inacapabili si owneri la fel.
SE CAUTA HELPERI care sa ajute playerii, poate folosi comenzi de kick, /spec, etc.
Curand marim sloturile sa intre 100 on. va asteptam sa ne distram impreuna. este un server foarte misto.

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

HostName: Raptors RPG - Deschidere Officiala!
Address: 93.119.30.150:7777
Players: 46 / 50
Ping: 29
Mode: RT:RPG v0.2
Map: San Andreas

Alte Informati!
*Fiecare jucator poate detine 2 masini un biz si o casa(poate detine 4 masini daca are cont premium).
*Poti intra intr-o factiune incepand cu level 2.
*Staff serios, care ofera suport oricarui player incepator sau celui ce nu cunoaste server-ul.
*Zona speciala de war pentru mafii.
*Gasiti 2 feluri de /jobs 1.Cu plata la secunda 2.Cu plata la sfarsit-ul unui CheckPoint(punctu rosu)
*Oricine poate sa cumpere o masina incepand cu level 3 de la DelerShip
*Nu stii unde este o locatie? stai linistit o gasesti scriind /gps si selectezi optiunea dorita.
*Cu putin noroc odata intrat in jail dispuneti de avocat si va poate elibera, bineinteles daca platiti o suma de bani.
*LSPD, NG, F.B.I sunt aproape de cetateni pentru o viata linistita si fara infractiuni
*Informatii suplimentare pe server
*Multe altele va las pe voi sa le descoperiti.

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

HostName: (0.3z) rRaptor RPG - Server ONLINE!
Address: 93.119.26.90:7777
Players: 49 / 50
Ping: 24
Mode: R|T:RPG v0.1
Map: San Andreas

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

HostName: Ne-Xam - Cautam Helperi/Lider. Detalii pe forum!
Address: 93.119.30.139:7777
Players: 47 / 50
Ping: 25
Mode: RO:RPG v1.3.1
Map: LS and LV

| iiHiddenDay a răspuns:

HostName: RomanianSuperRPG
Address: romaniansuperrpg.servegame.com:7777
Players: 5 / 50
Ping: 28
Mode: eGaming v1.2 BETA
Map: San Andreas
Va astept! Sunt Owneru’ serverului! Caut STAFF + Lideri la factiuni! Se da lvl 3 din start plus 1kk!