| bambucea_4060 a întrebat:

Un server de samp roleplay stie cineva?
thanks

193 răspunsuri:
| Al3xxxu a răspuns:

Modern Roleplay! big grin

| killerbosss a răspuns:

HostName: [0.3z] Rpg.NewLifeCs.Ro | Buguri Rezolvate
Address: Rpg.NewLifeCs.Ro:7777
Players: 7 / 50
Ping: 28
Mode: RPG NewLifeCs v0.9
Map: Los Santos

| BioBio a răspuns:

Aha

| GabyLe0 a răspuns:

HostName:[o.3x]BloodZone-We do what others can't!
Adress:188.26.221.113:7777
Players: x/100
Ping:27
Mode:BZ v4.5
Map:Los Santos

Acest server este in cautare de LIderi.

| GabyLe0 a răspuns:

HostName: (0.3x) iNtoxicatEd:RPG *Sarbatori Fericite!
Address: rpg.intoxicated.ro:7777
Players: 14 / 50
Ping: 42
Mode: RO:RPG v0.0.3
Map: »Los Santos Iti uram Sarbatori Fericite si un an nou fericit!

| Andrei_Andreyutz_1994 a răspuns:

HostName: [0.3z]BadCore.Ro - 40 on 3 rp + 100k
Address:  rpg.badcore.ro:7777
Players:  37 / 100
Ping:     10
Mode:     BadCore RPG| v0.3
Map:      LS - LV

Vizitati www.badcore.ro Pentru INFORMATII DESPRE SERVER!

| bluegaming a răspuns:

HostName: [RO] RPG.BlueGaminG.Ro
Address: rpg.bluegaming.ro:7777
Players: 250 / 1000
Ping: 11
Mode: BlueGaminG RPG [ v2.0]
Map: LS / LP
Se cauta ADMINI, LIDERI, Eventuri multe
Vizitati forumul : http://Www.BlueGaminG.Ro

| Madalin2296 a răspuns:

HostName: Reality-Gaming - Actiunea incepe in Los Santos!
Address: rp.reality-gaming.ro:7777
Players: 11 / 50
Ping: 22
Mode: RG:RP 1.0
Language: Romanian

Va oferim cateva informatii despre UCP :
Factiuni:
Police Departament
Medic Departament
Taxi Company
News Reporter
Grove Street Family
Ballas
National Guard
Hitman Agency
Los Santos Council
Federal Bureau of Investigation
Varios Los Aztecas
The Triads
Puteti depune : reclamatii, sugestii, raportari de buguri, aplicatii pentru factiuni, cereri unban si cereri de recuperare.
Puteti participa la concursuri : dati share paginii noastre de FaceBook o data la 5 ore si castigati bonusurile mentionate in UCP.
Puteti vedea : casele, afacerile, enterprise-urile, vehiculele din dealership cat si pe cele din targul auto.
Avem si o categorie de statistici ce contine : lista adminilor, a leaderi-lor, a jucatorilor, a jucatorilor banati, a jucatorilor activi cat si a celor inactivi.
Va vom oferi cateva informatii despre server :

Când iți cumperi gradul premium ai toate comenzile incluse și expiră automat după un timp.
Când intri la Pay N Spray intrii automat in modul fantomă pentru a nu te lovi de alt jucător.
Exista un enterprise 'Vama' care taxeaza fiecare vama din San Andreas.
Taxele la enterprise-uri: Reparatii vehicule (Maxim 100k), CNN (Maxim 500$ per cuvant), Gas Company (Maxim 100k)
Când tastezi /fill iți este setat rezervorul plin.
Examenul de condus constă in mici intrebări fără traseu.
Am implementat inchirierea vehiculelor & poți inchiria Maverick și de asemenea există 2 Enterprise care taxează inchirierea vehiculelor & elicopterelor.
Am implementat un sistem de contorizare skill pentru joburile: Mechanic, Pescar, Detectiv, Traficant de Arme & De asemenea acest nivel de aptitudine la fiecare job in parte iți aduce un avantaj (Timp de așteptare, Maxim pești prins, Maxim Mats, Șanse de reparație / făcut plin)
Enterprise-ul care taxează reparația vehiculelor la Pay N Spray costă 4.500$ pentru a incuraja jucătorii să facă jobul Mechanic.
Am implementat slujba traficantului de arme, când ridici materialele și mergi cu ele la destinație poliția e anuntată de asemenea ai de plătit o taxă care se duce in Enterprise-ul Traficurilor de Arme + Mats intră in Inventar și pot fi aruncate pe jos oricând.
Prețul armelor a fost mărit la Ammu Nation & prețul licențelor pentru a incuraja traficul de arme și utilizarea armelor fără licență.
Veti găsi pe server și un gShop (Pachet Premium, Hidden disponibil doar cu GP și altele)
Puteți pune Hidden pe mașină doar când cumperi din gShop.
Am implementat un sistem de prietenie care ne anunță când amicul intră in joc și de asemenea când acesta este online avem o scurtătură pentru a trimite sms-uri și apelare.
Am implementat si un Târgul Auto, când mergi la Dealership poți alege să vezi lista cu mașinile disponibile cu stock limitat sau lista cu mașini puse la târgul auto, atunci când cumperi o mașină din târg vânzătorul primește banii chiar și Offline și de asemenea o primești cu acea culoare deținută inainte de vânzare (Dacă avea Hidden, tu primești Hiddden-ul)
Vă puteți acesa lista de prieteni, vehiculele personale și inventarul apăsând tasta Y.
Dăca primesti warn iți apare in panel pentru a avea dovezi in diferite situatii.
Exista o securitate pentru fiecare jucator.
- Găsiți o pagină la /help cu informații despre acest sistem.
- Orice jucător iși poate activa o protecție care atunci când te loghezi cu un ip diferit față de ultimul ip folosit la deconectare iți blochează orice comandă in așa fel că nu o să poată folosi nici o comandă până nu tastează /unlock (cod) + Primești kick dacă nu introduci codul setat de propietarul contului la activarea sistemului.
Când motorul este oprit iți apar instrucțiuni despre cum să-l pornești (Folositor pentru incepători)
Puteți alege ce speedometer doriți dintre clasic și modern tastând /changespeedo
Am implementat un sistem de notificari care ne afișează mesajele in așteptare pentru noi la autentificare, precum atunci când cineva iți cumpără un vehicul din târg și atunci când intri in joc iți apare cine ți-a cumpărat vehiculul și când ți-a plătit pe acesta.

Va asteptam in numar cat mai mare, va promitem ca nu ve-ti regreta ca ne-ati ales!

Cu respect,
STAFF-ul Reality-Gaming.

| MariusBalannn a răspuns:

HostName: [0.3x] Ultra Roleplay | Roleplay Romanesc
Address: 84.247.54.62:7777
Players: 6 / 50
Ping: 32
Mode: Romania URP v6.9.9
Map: Los Santos

| MariusBalannn a răspuns:

HostName: [0.3x] Ultra Roleplay | Roleplay Romanesc
Address: 84.247.54.62:7777
Players: 8 / 50
Ping: 28
Mode: Romania URP v6.9.9
Map: Los Santos

| just2play a răspuns:

Salut,

De curand am inceput sa ma joc pe acest server de samp, deoarece s-a dat wipe si s-a bagat un nou GM.

HostName: JusT2Play Romania - Reality RolePlay Server
Address: rpg.j2p.ro:7777
Players: 73 / 200
Ping: 17
Mode: J2P:RP v2.4.13 BETA
Map: San Andreas

Doresc sa stiu ce siti despre aceasta comunitate, pana acum mie mi se parte foarte tare.
Este mod RolePlay, cu un gamemod foarte avansat.

| Hamsik a răspuns:

HostName: (0.3x)*ForceZone - 20:30-LvlUP + 200k
Address: samp.forcezone.ro:7777
Players: 24 / 50
Ping: 41
Mode: SL:RP v2.1
Map: LS and SF

| Liviu1997 a răspuns:

HostName: Hard Roleplay l www.hard-roleplay.com
Address: 93.119.30.154:7777
Players: 23 / 100
Ping: 22
Mode: H-RP 1.2 Release
Map: Los Santos

| Cty_Cata_1997 a răspuns:

HostName: Salaj RPG [0.3z] 1kk+ /newbie
Address: 89.137.156.93:7777
Players: 3 / 50
Ping: 291
Mode: Salaj|RPG v0.3
Map: LS • LV • SF

Se cauta Lider la anumite Factiuni, va asteptam in numar cat mai mare. HOSTAT!

| SuguS_1879 a răspuns:

Da eu!
Connect 188.241.14.121:7777, se cauta STAFF + lidere! Sloturi 300 / server roleplay! Cand intrati /report M-a adus Gygiok! GoGoGo!

| Stefan_Adrian_1984 a răspuns:

HostName: Nolimit RPG | EVENTS & FUN
Address: 93.119.30.152:7777
Players: x / 100
Ping: 11
Mode: NN:RP v3.1
Map: Los Santos
cei noi primesc lv 3

| CosminPetrisor24 a răspuns:

Salut. Vrei sa joci pe un server de sa:mp roleplay? Acest server este pe placul tau. De ce? Aici sunt owneri de treaba, helperii care isi fac treaba si, astazi aveti sanse toti la leaderi helperi deoarece se da wipe la staff. Va asteptam cu drag!

Server Name: POWERGAME: Vineri realegem staff-ul + liderii
Game: San Andreas Multiplayer
State: Online
Players: 35/100
Address: 93.119.26.249:7777 join
Location:
Romania Romania
Game Mode: POWERGAME GF
Map Name: San Andreas

| bogboby a răspuns:

188.212.105.205:7777...nou creat.multe bonusuri..va asteptam.bafta

| Valorosu666 a răspuns:

HostName: [0.3x] RPG Booter [www.booter.ro]
Address: rpg.booter.ro:7777
Players: 28 / 50
Ping: 6
Mode: RPG Booter v0.4
Map: Los Santos

Este un server minunat, conditii bune de gaming (fara lag, cel mai bun hosting din Romania, high fps), staff cu experienta masurata in ani, jucatori activi care respecta termenul RP. Te asteptam!

| YHLFL a răspuns:

46.102.116.31:7777 intrati pe el este nou puteti lua lider la o factiune sau mai puteti lua admin sau helper! zilnic sunt cate 10/15 player pe el

| Boghiu_Iulian_1998 a răspuns:

HostName: Redmind-RPG - 20 pp + 1, 1kk celor noi - am revenit
Address: 188.212.106.214:7777
Players: 4 / 50
Ping: 18
Mode: RPG Romania 0.2.68-1
Language: -

Va asteptam sa intrati pe server. Eventuri zilnice, STAFF prietenos.

Toate factiunile sunt in cautare de membrii.

| Lomy1997 a răspuns:

Samp.OnlyPro.Ro intrati este un server super pentru detalii contactati-ma chen.luomin97

| CJPDRAGOS a răspuns:

Http://s19.postimg.org/6j65txaz7/6_5_logo_pro_gaming.png

Hostname:Pro-Gaming: RPG Server
Versiune SA:MP: 0.3x
Sloturi:150
Adresa IP:93.119.26.212:7777
Gamemode:Pro-Gaming v1.0.1
Harta:LS * LV * SF
Forum: http://pro-gaming.ro

http://img801.imageshack.us/img801/7176/fji.gif
Te-ai saturat sa intri pe tot felul de comunitati fantoma care dispar dupa o luna?
Pro-Gaming iti ofera un mediu linistit de a te juca, in prezent la noi te poti juca Counter Strike 1.6 cat si San Andreas MultiPlayer, bineinteles in acelasi timp poti vorbi pe serverul nostru de TeamSpeak 3, pe viitor speram sa deschidem mai multe servere!
Intai de toate, pe serverul nostru se incepe de la level 1 si suma de 300$, orice jucator nou va avea sansa de a-si cumpara un bun personal, de exemplu o masina, o casa, de ce nu si un business.

Pe server gasiti urmatoarele factiuni:

Departamente:
-Politia Romana
-S.R.I.
-Armata Romana
Factiuni pasnice:
-SMURD
-Guvern
-School Instructor
-Stirile Pro-Gaming
-Speed Taxi
-Remorcari Auto
Factiuni persiculoase:
-Hitman
Prostitutie, camatarie, trafic de carne vie, taxa de protectie, droguri - cam asta este trecut în "CV-ul" oricarui interlop care se respecta. Iar Pro-Gaming nu duce lipsa de astfel de playeri care sfideaza legea si terorizeaza cetatenii acestui server:
-[Clanul Caran
-Clanul Camataru
-Clanul Sadoveanu
-Clanul Duduianu
-Clanul Sportivilor
-Clanul Vasiloiu

Pe server gasiti urmatoarele joburi:

Fermier
Detectiv
Avocat
Mecanic
Bodyguard
Sofer de autobuz
Boxior
Dealer de masini
Ziarist
Camionagiu
Tractorist
TransportHotdog
Gunoier
Pescar
Ilegale:
Curva
Dealer de droguri
Dealer de arme

Ce contine acest server:
-Sistem de locations (/locations)
-Sistem de war pe teritorii (/ataca)
-Dealership infinit de masini personale
-Peste 70 de case care pot fi cumparate
-Peste 20 de afaceri (Bizuri)
-Puteti asculta radio online (/radio)
-Sistem de agenti (/ajutor [problema])
-Joburile se iau direct de la HQ jobului
-Sistem de event (/eventhelp)
-Sistem de portbagaj (/trunk) in care puteti pune arme, armura.
-Sistem de jefuire al bancii cu vanul
-O curte a inchisorii de maxima securitate pazita de armata
===========================
Fondator: Indecen3T
Contact: pro.gaming2012@yahoo.com /indecen3T@yahoo.com
===========================
Multe altele descoperiti voi pe server!

| Isco93 a răspuns:

HostName: [0.3z]Skyline RPG | www.ropg.ro
Address: skyline.ropg.ro:7777
Players: 26 / 50
Ping: 13
Mode: Skyline| RPG v0.5
Map: LS • LV • SF

| Zor_Kidd_1993 a răspuns:

HostName: Devil RPG | New Beggin in RPG
Address: 46.102.116.26:7777
Players: x / 50
Ping: 10
Mode: rGaming RPG v0.2.1 BETA
Map: San Andreas

La 10 player on BIG EVENT

| rkosty97 a răspuns:

HostName: GTA Pro Romania
Address: gpr.zeroping.ro:7777
Players: 143 / 200
Ping: 10
Mode: GTA Pro RolePlay
Map: San Andreas

| Grigore_Budac_1987_7c6Y a răspuns:

HostName: Diamond RolePlay | diamond-roleplay.esy.es [0.3z]
Address: 89.33.242.224:7777
Players: x / 100
Ping: 56
Mode: Roleplay v3.1.2b
Map: Los Santos

| Grigore_Budac_1987_7c6Y a răspuns:

HostName: Royal Roleplay | www.gtagame.ro
Address: 93.119.26.145:7777
Players: x / 50
Ping: 77
Mode: Roleplay 1.6.1
Language: RO

| Georgian_Gabriell_1997 a răspuns:

HostName: R-Quip: Ora 21:00 10 PR +20.000$, alexx1998
Address: 188.241.14.122:7777
Players: 8 / 100
Ping: 11
Mode: Quit GF-RP v.0.1.8
Map: GTA: LS-LV-SF

| Tony_Vasile_1994 a răspuns:

Wtfcs - PRG ( Un nou inceput! )[0.3E]

O mica descriere generala a serverului :

Este un server deschis [chiar de putin timp] ce este hostat 24/24.
Serverul, dupa cum vedeti, este pe 0.3E si este curand redeschis!
Server fara bugu'uri.
Economia serverului este bine organizata asa incat playerul sa nu se plictiseasca.
Playerii pot avea 2 masini personale, 1 heli si o barca [binteles trebuie sa plateasca o anumita suma de bani pentru fiecare].
La banca pentru a poate scoate bani trebuie sa ai card si sa iti creezi un cont in care pui un cod pin [bineinteles iti apare la /stats] si asa poti depozita bani in banca sau poti depozita si in contul respectiv bancar care l-ai creat.
Multe locuri de vizitat si cateva de castigat bani si distrandu-te!

Factiuni:

1. Police Departament [P.D]
2. Federal Bureau of Investigation [F.B.I]
3.Ambulance
4.News Reporter
5. Taxi Cab Company
6.School Instructor
7.Tow Car Company
8.Presedinte
9.Hitman
10.Corleone
11.Barzini
12.Underground Street Mafia [USM]
13.Ballas
14.Grove Street
15.Los Santos Vagos
16.The Nang Boys

Factiunile sunt 16 la numar (dupa cum se vede). Multe din ele inca nu lider. Daca doresti sa fii lider contacteaza un helper sau admin pentru detalii!

Pe server se fac multe eventuri atat minieventuri cat si eventuri.
Mapping pentru anumite eventuri cum ar fi CS(Counter-Strike) sau Race (drag sau drift)!
Venind vorba de eventuri :d. Cand un helper/admin doreste sa faca un event playerii nu sunt nevoiti sa dea /report si sa astepte pentru a primi teleport la event...doar printr-o simpla comanda tastata de player care apare in momentul deschiderii unui event il duce direct acolo:d
Esti blocat? Si admini nu sunt online sau sunt ocupati cu eventuri sau alte probleme? Exista comanda /stuck!
Multe biz'uri si mai ales case de unde poti alege!
Daca esti player activ la un anumit level iti deschidem o casa oriunde doresti pe harta [binteles daca nu e deja acolo o casa si nu e cumparata!]

Masini: sunt 5 dealere de masini/barci/heli personale
-2 de masini (unul in LS si celalat in LV)
-1 de motoare
-1 de heli
-1 de barci

Pentru a putea lua un job poti merge in fata la Police Departament si ai acolo lista de job'uri existente pe server!
In case respectiv biz'uri intri apasand tasta f sau enter.

De inceput playerii primesc level 2 + 70k. [Nu mult pentru a nu se plictisi playerul pe server avand de toate]

Okei am spus cateva detalii despre server Very Happy. Daca doriti sa aflati mai multe intrati pe 93.119.26.229:7777!
Cand intrati nu ezitati sa dati /needhelp sau /report [text] pentru ajutor si cineva din STAFF va ajuta sau daca doriti va face un tur al serverului!
Forumul nostru : http://www.wtfcs.com/forum
Va asteptam cu drag ^.^

Take care!