| thambor a întrebat:

Va rog chiar am nevoie de ajutor.Am o problema si de fiecare data cand vreau sa vad un video in full screen imi apar niste bari deasupra si dedesubt.Am rezolutia 1280x1024 si chiar nu stiu ce sa fac.Folosesc Intel si am ca browser google chrome. Daca ati putea sa imi ziceti ce sa fac ar fi super

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Click dreapta pe ecran, dai la graphics properties, dai la display si dai scale fullscreen, dar cand zici ''folosesc Intel'' aici eu presupun ca te referi la partea grafica, ca daca ai alta placa video trebuie sa zici ce model ai

| KIibrDM a răspuns:

Pai tu ai monitor cu un Aspect Ratio de 4:3 iar video-urile sunt filmate in aspect 16:9 (alungit - wide).
Daca vrei sa vezi video-ul in Fullscreen fara barile acelea, ai nevoie de monitor 16:9 (widescreen) respectiv de o rezolutie 16:9.