| Cristian2003 a întrebat:

Voi credeti ca daca in Minecraft cineva il copiaza pe altul facand o casa ca al lui sau o alta constructie sau ia poze de pe google la build battle credeti ca, constructia lui nu are nici o valoare pentru ca eu si un var de al meu asa spunem?

3 răspunsuri:
| TiberiuFasole a răspuns:

Daca iei de pe google, intr-adevar, copiezi, dar muncesti mai mult decat cel care a facut din capul tau. Macar s-a chinuit. Sa o luam asa:
Tu faci o casa si ma pui sa o fac si eu intocmai ca a ta, va dura ceva mai mult decat la tine, fiindca tu ai facut de exemplu patrat de 12*12, eu numar, si ai pus 8 block-uri de glass etc. E mai greu de pe google si iese mai fain. Muncesti mai mult, iese mai frumos. Asa cred eu.

| Cristian2003 explică:

Si de ce fac unii tutoriale despre cum sa construiesti case sau alte constructii si cand tu le faci dupa ei lumea iti zice ca, casa ta nu are nici o valoare pentru ca te-ai uitat pe youtube?

| TheCosmin02 a răspuns:

Nu chiar. ok, o ia de pe net (copiaza) dar totusi sa chinuit sa o construiasca. dar daca e ceva gen o sabie axe pick... asa e usor de facut si da la aia nu are nici o valoare