| suntperfect a întrebat:

Vreau sa aflu daca placa video gta 630 msi suporta intr-un fel procesorul Intel celeron dual core e1500 2.20ghz,model de memorie ddr2, 3gb ram...adica sa mearga jocurile bine? sau daca nu suporta,puteti sa imi spuneti niste placi video care suporta.]
dau funda, celui care raspunde cel mai corect

Răspuns Câştigător
| Gyganzie a răspuns:

Normal amice, normal ca suporta, in acest domeniu lucrez si suporta placa video este o placa destul de buna pentru jocuri, iti merg jocurile brichi, dar peste 3 ani jocurile isi vor schimba rezolutia si iti va trebui o alta placa mai buna, dar cu aceasta placa mai duci 3-4 ani fara probleme jocurile si procesorul este un model destul de bun, sa-ti spuna CINEVA DECE n-ar duce, Cumparao ca o duce lejer, ai grija la DDR (mufa calculatorului) s-ar putea de ex sa ai la calculator DDR2 si placa video sa aiba ddr 3 s-au ddr1, s-au invvers sa ai tu ddr 1 la pc si placa video sa fie ddr2 afla ce ddr ai si ceri placa video de ddr-ul pe care il ai fundita?

1 răspuns:
| raducutzul21 a răspuns:

Eu nu stiu. raspunsul dar incearca si vezi nimeni nu o sa iti spuna chestiile acestea. Sper ca te-am ajutat:d