| Adrian_Prigoreanu_1996 a întrebat:

Vreau sa creez un server Metin2 Non Hamachi
Vreau ajutor daca serveru este bun sunt dispus sa il si Hostez dar mna singur e cam greu vreau ajutor cine ma poate ajuta sau cu Linkuri si il fac singur dar sa stiu ca sunt bune

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Servarul de Metin2 nu este unul usor si asa simplu mai ales si Hostat.
2 Poti sa cumperi un servar gata facut de pe un Host.

3 Daca vrei sa il faci in pc mai intai si dupa sa-l pui pe host:
Systemul Minim pentru pc este:
-placa video 512Mb
-Dual Core 1.7-2.2Ghz
-Ram 2Gb WinXP (3.5Gb+ Ram Vista, 7, 8... )

4 Programe necesare pentru Host:
Putty, Navicat si Filezila.

Programe pentru pc:
-Virtualbox Recomandat
-Servar Files
-Clientul
-Navicat
-Filezila
-Portmap
-Xampp
-Homapage

5 Sait de unde ei Homapage, Client si servarfiles ai linkul mai jos, servar files de lvl 99-127 poti sa ei orice client universal dar daca ei mai mari de lvl 127 un servar files merge numai cu clientul sau original.
Link:
http://just4metin.ro/

6 Sa faci servarul sa fie al tau este partea simpla dar sa modifici pe el si sa editez cum vrei tu aceea este partea mai complicata.
Mult Succes!