| Ssssmokin a întrebat:

Vreau sa cumpar host pentru un server de cs 1.6.
Dar vreau sa imi explicati cum functioneaza treaba cu hostul.(nu am avut nici-o data un server de cs happy )

Răspuns Câştigător
| Casuta_Alexandru_1988 a răspuns:

Ideea e ca pentru host iti trebuie o banda destul de mare de net, asta daca il faci pentru extern. Daca il faci pentru cadru intern adica, o sala de net sau o retea locala nu iti trebuie decat reteaua sa mearga brici.

Pe langa asta server-ul in sine trebuie sa fie destul de puternic cat sa poata tina conexiunile cu diferitele benzi. Adica un calculator bunicel.

Multa Bafta!